Dziesięciu uczniów szkół ponadpodstawowych otrzymało prestiżowe wyróżnienia "Bene Meritus - dobrze zasłużony" przyznane przez Zarząd Powiatu w Jaśle.
W środę (14 czerwca) dziesięciu uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu jasielskiego odebrało wyróżnienia "Bene Meritus - dobrze zasłużony", przyznane przez Zarząd Powiatu w Jaśle.

Wyróżnienie "Bene Meritus" zostało ustanowione przez Zarząd Powiatu w 2010 r. Nagroda może być corocznie przyznana jednemu uczniowi z danej szkoły ponadpodstawowej. Otrzymują ją uczniowie, którzy osiągają znakomite wyniki w nauce, reprezentują swoją szkołę w konkursach, olimpiadach i turniejach, angażują się w działalność samorządu szkolnego, są organizatorami życia szkoły, propagują wśród rówieśników wartościowe formy rozwijania zainteresowań, rozrywki i rekreacji oraz wykazują pomoc, życzliwość i uczynność w stosunku do kolegów.

Zgodnie z regulaminem kandydatów do wyróżnienia "Bene Meritus - dobrze zasłużony" zgłaszają wychowawcy klas po wcześniejszym zasięgnięciu opinii samorządu klasowego, następnie Rada Pedagogiczna każdej szkoły wyłania jednego ucznia i przedstawia go Zarządowi Powiatu w Jaśle wraz z prezentacją jego osiągnięć.

- Bardzo się cieszę, że mamy w powiecie jasielskim tak wielu młodych, ambitnych ludzi, którzy nie tylko osiągają wysokie wyniki w nauce, ale także chętnie biorą udział w różnego typu konkursach i olimpiadach. Wielu znakomitych mieszkańców naszego powiatu to wybitni naukowcy, których nazwiska zapisały się złotymi zgłoskami w historii nie tylko naszego regionu, kraju, ale nawet świata. Mam nadzieję, że tutaj, na tej sali siedzą ludzie z dużym potencjałem, którzy chcą razem z nami budować przyszłość. Cieszę się, że potraficie ciężko pracować, szlifując swoje talenty, czym nam imponujecie. Gratuluję Wam osiągniętych wyników edukacyjnych i życzę udanego wypoczynku na zbliżających się wakacjach. Zgromadzonym tu rodzicom dziękuję za trud włożony w wychowanie tak zdolnego młodego pokolenia Polaków - mówił Adam Pawluś Starosta Jasielski.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.