Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle ma już 40 lat. W piątek 16 czerwca obchodził swój jubileusz.
Jubileusz 40-lecia, połączony z corocznym Świętem Placówek Wychowania Pozaszkolnego Emdekiada, odbył się w dniu 16 czerwca 2023 roku.

- To 40-letnia historia kilku pokoleń, które tutaj się uczyły, bawiły, rozwijały swoje talenty i pogłębiały zainteresowania w różnych dziedzinach, a które teraz wracają na zajęcia ze swoimi pociechami, a na wielkich scenach i w różnych miejscach na ziemi dzielą się tym, czego się w eMDeK-u nauczyły. To historia ludzi z pasją, którzy przez dekady oddawali i wciąż oddają swe serca pracy, która nie przestaje być misją, często bywa przyjemnością, a poza zwykłymi codziennymi obowiązkami daje także ogromną satysfakcję. To także historia ludzi, których w tym miejscu połączyła długoletnia przyjaźń, a nawet miłość na całe życie.
- Nasz eMDeK to miejsce magiczne, ze względu na położenie, ludzi i atmosferę, jaka tu panuje, a którą tworzymy wszyscyuczestnicy zajęć, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi oraz rodzice. To nade wszystko historia zaufania, jakim nas wszyscy obdarzyliście, a my staramy się jak najlepiej wciąż edukować, wychowywać, bawić oraz wspierać dzieci, młodzież oraz dorosłych i co bardzo istotne - siebie nawzajem, ponieważ ważne są dla nas relacje i dobra współpraca. I w tej przyjaznej atmosferze w zajęciach stałych co roku uczestniczy ok. 900 dzieci i młodzieży w licznych sekcjach, grupach i kołach zainteresowań, a kilka tysięcy osób bierze udział w cyklicznych imprezach, warsztatach oraz uroczystościach.
Przez 40 lat zaszło wiele zmian, rozwinęliśmy się, poszerzyliśmy krąg swoich oddziaływań o dwa miejsca, czyli Park w Foluszu oraz Ośrodek w Ożennej, współpracujemy z wieloma placówkami, instytucjami, dzięki temu nasza działalność zyskuje na jakości, a nasze pomysły mogą być realizowane
- mówiła Grażyna Leńczuk, Dyrektor MDK w Jaśle podczas jubileuszu.

jubileusz MDK w Jaśle

Powstało także Stowarzyszenie Przyjaciół Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle Familiaris, które wspiera MDK w Jaśle.

W koncercie galowym w wykonaniu wychowanków MDK w Jaśle wystąpili zespół wokalno-taneczny Iskierki, zespół tańca nowoczesnego Jump i grupa tańca nowoczesnego, dziecięcy teatr tańca Kolor, instrumentaliści z sekcji nauki gry na instrumentach oraz reprezentanci sekcji akrobatyki sportowej.

Wspólne świętowanie zakończył występ międzynarodwego kolektywu Balklavalhau z Porto, którego członkinią jest Greta Wardęga - była wychowanka Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.