W Urzędzie Miasta w Jaśle można składać wnioski o przyznanie Jednorazowego Stypendium Artystycznego im. Jerzego "Dudusia" Matuszkiewicza. Trwa dodatkowy nabór.
Do 5 lipca br. w Urzędzie Miasta w Jaśle przyjmowane będą wnioski o przyznanie Jednorazowego Stypendium Artystycznego im. Jerzego "Dudusia" Matuszkiewicza dla osób szczególnie uzdolnionych muzycznie.
Dzięki uprzejmości brata Jerzego "Dudusia" Matuszkiewicza, Lesława Matuszkiewicza i przekazaniu przez niego środków finansowych na rzecz uzdolnionej młodzieży działającej w obszarze twórczości muzycznej, ogłaszamy dodatkowy nabór wniosków o przyznanie Jednorazowego stypendium Artystycznego im. Jerzego "Dudusia" Matuszkiewicza. Kwota stypendium wynosi od 2 do 5 tys. złotych.

Jerzy "Duduś" Matuszkiewicz to Honorowy Obywatel Miasta Jasła, wybitny muzyk jazzowy, saksofonista, kompozytor muzyki do wielu popularnych seriali i filmów m.in. "Janosika", "Wojny domowej", "Stawki większej niż życie", "Czterdziestolatka".
O stypendium ubiegać się mogą osoby, które stale zamieszkują na terenie Jasła, wyróżniają się talentem i swoimi osiągnięciami artystycznymi promują miasto. Wnioski mogą składać zarówno zainteresowani twórcy, a także organizacje społeczne działające na terenie Jasła.

Decyzję o tym, kto i na co otrzyma stypendium podejmuje Burmistrz Miasta Jasła po zapoznaniu się z opinią i wnioskami komisji stypendialnej, w skład której wchodzą: przedstawiciel burmistrza oraz dyrektorzy miejskich instytucji kultury.

Wnioski należy złożyć w nieprzekraczalnym terminie do 5 lipca 2023 r. w Kancelarii Urzędu Miasta w Jaśle. Szczegółowe informacje wraz z wymaganymi dokumentami znajdują się w Zarządzeniu Nr V/49/2023 oraz Zarządzeniu Nr V/86/2023.

Wszelkie dodatkowe informacje można uzyskać w Wydziale Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki, pod nr tel.: 13 448 63 75.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.