W najbliższy weekend 24 i 25 czerwca w Jaśle odbędzie się dwudniowe święto z wieloma atrakcjami i koncertami.
Tegoroczne Dni Jasła odbędą się 24 i 25 czerwca. To dwudniowe święto zapowiada się jako pełne radości, kultury i niezwykłych emocji. Jedną z atrakcji wydarzenia będzie Letnia scena Radia Eska, na której wystąpi m.in. zespół Zakopower.

Pierwszego dnia odbędzie się program "Do słońca z piosenką i tańcem" w którym, na zakończenie sezonu artystycznego Jasielskiego Domu Kultury, wystąpią uczestnicy jego zajęć. Niedziela, to dzień koncertowy. Jako pierwsi przed widzami zgromadzonymi na terenach MOSiR wystąpią soliści i muzycy Jasielskiego Domu Kultury oraz zespół Ikarus Feel. Gwiazdą wieczoru będzie Zakopower.

Zakopower to ujmując skrótowo folkowa "dusza" obleczona rockowym "ciałem". Z jednej strony wierny korzeniom, z drugiej chętnie absorbujący współczesne muzyczne nurty i tradycyjne folkowe instrumentarium pięknie równoważący groźnym pomrukiem gitary, mocnym uderzeniem rockowej sekcji rytmicznej czy jazzowymi dęciakami. Cichym bohaterem tego zespołu jest Mateusz Pospieszalski, kompozytor i producent nagrań Zakopower, a twarzą i niepodrabialnym głosem Sebastian Karpiel-Bułecka. Na ten duet nie ma mocnych.

Natomiast zespół Ikarus Feel składa się z 6 osób. To młodzi muzycy grający rock i alternatywę. W skład zespołu wchodzą: Daniel Goral (wokal), Maciek Pluta (gitara basowa), Bartek Cioczek (gitara solowa), Mateusz Pluta(gitara rytmiczna), Czarek Dziadosz (perkusja) oraz Wojtek Janczar (wiolonczela).

Dni Jasła

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.