28 par z Gminy Jasło świętowało 50-lecie wspólnego trwania na dobre i złe, w zdrowiu i chorobie. Uroczystość nadania "Medali za długoletnie pożycie małżeńskie" odbyła się w Warzycach.
Dwadzieścia osiem par małżeńskich z Gminy Jasło obchodziło Złote Gody. Uroczyste wręczenie Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie odbyło się w Domu Ludowym w Warzycach, w którym uczestniczyło dziewiętnaście par. Oprócz jubilatów wzięli w nim udział Wicestarosta Jasielski Stanisław Pankiewicz, Wójt Gminy Jasło Wojciech Piękoś, Radny Rady Gminy Jasło Piotr Wilk, Sołtys wsi Warzyce Edward Owsiak, Dyrekcja Gminnego Ośrodka Kultury oraz pracownicy Urzędu Gminy Jasło.

Zgromadzonych powitała Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Elżbieta Polak, składając wszystkim małżeńskim parom wyrazy uznania i szacunku za dochowanie przysięgi małżeńskiej i długoletnie w niej trwanie oraz życząc wszelkiej pomyślności, zdrowia i radości na kolejne wspólnie spędzone lata.

złote gody w Gminie Jasło

Podczas uroczystości wręczone zostały Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w dowód uznania za trwałość małżeńską. W imieniu prezydenta RP medale wręczył Wójt Gminy Jasło Wojciech Piękoś, który zwracając się do jubilatów podkreślił, że Złote Gody są jubileuszem niezwykłym, a odznaczenia - uhonorowaniem niezwykłych ludzi, którzy potrafili przeżyć razem ponad pół wieku.

Po oficjalnej części uroczystości i wręczeniu kwiatów oraz upominków odśpiewano tradycyjne "Sto lat" wznosząc toast symboliczną lampką szampana.

złote gody w Gminie Jasło

Medalami za długoletnie pożycie małżeńskie uhonorowani zostali: Zofia i Andrzej Bajowie, Danuta i Jan Betlejowie, Janina i Andrzej Bimkiewiczowie, Helena i Stanisław Dubielowie, Zofia i Józef Górscy,
Wanda i Adam Jaworscy, Alicja i Wojciech Jędrzejczykowie, Stanisława i Mieczysław Kuchtowie, Franciszka i Jan Lubasiowie, Maria i Bronisław Merkwowie, Halina i Zdzisław Owsiakowie, Teresa i Julian Piwowarscy, Janina i Jan Pniakowie, Zofia i Stanisław Rzońcowie, Wanda i Władysław Sanokowscy, Krystyna i Bolesław Stygarowie, Teresa i Stanisław Stygarowie, Halina i Tadeusz Szelągowie, Halina i Władysław Szotowie, Irena i Stanisław Tęczowie, Teresa i Stanisław Urbanowie, Irena i Zbigniew Urbanowie, Urszula i Franciszek Wnękowie, Janina i Jan Wójtowiczowie, Krystyna i Władysław Zawadowie, Stanisława i Jan Ziomberowie, Zofia i Tadeusz Żurkowie, Maria i Jan Żychowscy.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.