Ruszyła kampania "Przeciw pijanym kierowcom" w Jaśle, mająca na celu uświadomienie społeczności konsekwencji jazdy pod wpływem alkoholu.
Z chwilą rozpoczęcia wakacji w Jaśle rozpoczęła się kampania "Przeciw pijanym kierowcom". Kampania ma uświadomić społeczeństwu jaki wpływ ma alkohol na organizm kierowcy oraz jakie są potencjalne skutki jazdy po spożyciu alkoholu. Plakaty promujące akcję pojawiły się już na wiatach przystankowych.

Urząd Miasta w Jaśle we współpracy z Miejską Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych od kilku lat prowadzi działania edukacyjno-profilaktyczne, w ramach ogólnopolskiej kampanii. - W tym roku pragniemy dotrzeć do mieszkańców Jasła z przekazem, że pijani kierowcy zabijają.

Dodatkowo organizatorzy chcą zachęcić wszystkich, by reagowali w sytuacjach, gdy osoba po spożyciu alkoholu próbuje siadać za kierownicą lub gdy zauważą pojazd na drodze, który zaczyna stwarzać niebezpieczeństwo dla innych kierujących. Do współpracy w akcji Miasto Jasło zaprosiło szkoły nauki jazdy, Straż Miejską oraz Komendę Powiatową Policji w Jaśle.

kampania w Jaśle


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.