Mieszkańcy Dobrucowej już po raz dziewiąty świętowali obchody Nocy Świętojańskiej.
W sobotę (24 czerwca) przy Domu Ludowym w Dobrucowej mieszkańcy zebrali się, aby po raz dziesiąty świętować obchody Nocy Świętojańskiej.

Po przywitaniu wszystkich przez dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Tarnowcu Bartłomieja Smykę głos zabrała przewodnicząca KGW Dobrucowa Monika Polak główna organizatorka wydarzenia, która przywitała zebranych mieszkańców i zaproszonych gości: Wójt Gminy Tarnowiec Agatę Augustyn, Przewodniczącego Rady Gminy Jarosława Pękalę, Skarbnika Gminy Tarnowiec Anetę Świdrak, Radnego Powiatowego Jana Muzykę, Dyrektora Banku Spółdzielczego w Tarnowcu Piotra Wietechę, Prezesa ZOSP RP w Tarnowcu Marka Gruszkosia, Stanisława Orzecha, Irenę Soboń.

Kolejno głos zabrał mjr. Piotr Chmielewski Rzecznik Prasowy Zakładu Karnego w Jaśle wygłaszając prelekcję dot. bezpieczeństwa. Wszystko w ramach akcji informacyjnej pn. "Bezpieczniej z KGW", ze szczególnym uwzględnieniem przeciwdziałania zjawiskom: przemocy domowej, przestępstw na szkodę małoletnich, cyberprzestępczości, oszustw i lichwy oraz promowania bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

obchody nocy świętojanskiej w Dobrucowej

Następnie komisja konkursowa w składzie: Henryk Koerner, Aneta Świdrak, Piotr Wietecha przystąpiła do oceny wianków przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Tarnowiec. Wyjątkowe, okazałe i pracochłonne decyzja choć nie łatwa, komisja jednogłośnie wyłoniła zwycięzcę. I miejsce zajęło Koło Gospodyń Wiejskich z Gąsówki, kolejne miejsca KGW Dobrucowa i Umieszcz. Pozostałe Koła otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody za udział.

Wójt Agata Augustyn zabierając głos podziękowała wszystkim za trud i zaangażowanie włożone w organizację Nocy Świętojańskiej w Dobrucowej. Po wręczeniu nagród, barwny korowód poprowadzony przez Kapelę Tarnowcoki przemaszerował nad rzekę Jasiołkę gdzie zgodnie z tradycją wianki zostały wrzucone do wody i odpłynęły z wartkim nurtem w dal.

Po powrocie swoimi występami czas uświetniły zespoły działające przy Gminnym Ośrodku Kultury w Tarnowcu: Potakowianki, Dworzanie oraz Kapela Tarnowcoki. Wieczorną zabawę poprowadził Zespół Muzyczny Kwant.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się aktywnie w przygotowania a w szczególności KGW Dobrucowa oraz OSP Dobrucowa.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.