Funkcjonariusze z Jasła uczestniczyli w kilku spotkaniach profilaktycznych z dziećmi z powiatu jasielskiego.
W ubiegłym tygodniu policjanci zajmujący się profilaktyką w jasielskiej komendzie odbyli kilka spotkań z dziećmi. Była to świetna okazja do porozmawiania na temat bezpieczeństwa w kontekście tegorocznych wakacji.

spotkanie dzieci z policjantami

Na początku tygodnia, mundurowi spotkali się z dziećmi z Zespołu Szkół Integracyjnych w Osieku Jasielskim. W związku z trwającymi akcjami "Bezpieczna Woda" oraz "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" policjanci poruszyli najważniejsze zasady bezpieczeństwa właśnie podczas wypoczynku nad wodą.

Opowiadali o przestrzeganiu regulaminu kąpieliska oraz obowiązujących na nim oznaczeń. Przestrzegli również o długotrwałym zażywaniu kąpieli słonecznych i przypomnieli o stosowaniu odpowiednich kosmetyków z filtrem, a także o nakryciu głowy. Każdy z uczestników spotkania otrzymał broszurki i ulotki, zawierające najważniejsze zasady, do których należy się stosować wypoczywając nad wodą.

spotkanie z policjantami w Jaśle

W środę dzieci z Niepublicznego Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Nowym Gliniku odwiedziły jasielską komendę. Podczas zwiedzania, przedszkolaki zobaczyły policyjną strzelnicę, areszty oraz pokój okazań. Nie zabrakło również prezentacji radiowozu i promocji zawodu policjanta. W trakcie spotkania policjanci poruszyli temat m.in. bezpiecznego poruszania się po drodze oraz bezpieczeństwa podczas zabaw w wodzie. Na zakończenie wycieczki dzieci otrzymały odblaski.

Natomiast pod koniec tygodnia, mundurowi kolejny już raz włączyli się w kampanię społeczną "Cała Polska Czyta Dzieciom". W ramach XXII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom pod hasłem: Książka jest jak ogród, razem z przedstawicielami straży miejskiej oraz wojska przeczytali bajki przedszkolakom z Bajkowego Prywatnego Przedszkola w Jaśle.

przedszkolaki spotkały się z policjantami

Spotkania z policjantami cieszyły się dużym zainteresowaniem i niewątpliwie wpłyną one na wzrost poziomu bezpieczeństwa dzieci podczas wakacji.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.