Wczoraj, 30 września br., w Pielgrzymce odbyło się uroczyste odsłonięcie tablicy informującej o inwestycji, współfinansowanej z pieniędzy Unii Europejskiej - rozpoczęciu modernizacji drogi wojewódzkiej nr 993 na odcinku Pielgrzymka – Nowy Żmigród, która jest częścią zadania realizowanego z programu: Intrreg Polska –Słowacja - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego.
Droga zostanie wyremontowana na ponad 7-kilometrowym odcinku od mostu na potoku Pachniączka w Pielgrzymce do mostu na rzece Wisłoce w Nowym Żmigrodzie. Poza odnowieniem nawierzchni drogi, zmodernizowane zostaną także istniejące skrzyżowania, zatoki autobusowe, chodniki, pobocza oraz zjazdy. Wykonawcą będzie firma Strabag z Pruszkowa. Modernizacja drogi ma zakończyć się 30 listopada 2021 roku. Koszt wynosi 9 651 262,31 zł.
Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie przy tej inwestycji działa w roli lidera, a jego słowackim partnerem jest Kraj Preszowski.


Starosta jasielski Adam Pawluś podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do pozyskania pieniędzy i doprowadzili do realizacji inwestycji. Szczególnie podziękowania skierował do Zarządu Województwa Podkarpackiego, Adama Hamryszczaka – byłego podsekretarza stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju oraz Bogdana Rzońcy – posła do Parlamentu Europejskiego.

Wicemarszałek województwa Piotr Pilch, starosta jasielski Adam Pawluś i wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego Wojciech Zając. Fot. Starostwo Powiatowe w Jaśle

Zadanie inwestycyjne jest kontynuacją modernizacji drogi 993 na odcinku Gorlice – Nowy Żmigród, zapoczątkowanej w ubiegłym roku przez budowę nowych mostów w Kłopotnicy i Pielgrzymce.