Chór parafialny Cecylianum świętuje swoje 20-lecie działalności.
Na przełomie roku 2002 i 2003 w parafii Osobnica został założony Chór parafialny Cecylianum przez ówczesnego proboszcza ks. Czesława Szewczyka. Uświetnia on swoim śpiewem znaczące uroczystości nie tylko w swojej parafii. W działalność chórzystów wpisuje się również organizacja pielgrzymek, wykonywanie wieńców żniwnych oraz dekoracja świątyni.

W bieżącym roku chórzyści uczcili swoją 20-letnią działalność w dwóch etapach. Pierwszym było pielgrzymowanie na Święty Krzyż do Niepokalanowa, Lichenia w dniach 29-30 kwietnia 2023 r.

jubileusz chóru Cecylianum

W drugą część świętowania wpisał się koncert oraz dziękczynna msza święta w dniu 25 czerwca 2023 r., której przewodniczył proboszcz ks. Krzysztof Szopa w asyście rodaków ks. Tomasza Godlewskiego i ks. Michała Gieruta.

- Dziękujemy za wygłoszone kazanie jakże bardzo budujące, gratulacje i życzenia, które popłynęły od wielu osób w tym zaproszonych gości. Szczególne podziękowanie kierujemy w stronę Wójta Gminy Jasło i sponsorów za dofinansowanie uroczystości jubileuszowej Chóru Cecylianum- wdzięczni chórzyści.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.