Na placu przy Gminnym Ośrodku Kultury w Tarnowcu w miniony piątek odbył się Piknik Historyczny.
W piątek (7 lipca) odbył się Piknik Historyczny, który był Podsumowaniem Projektu: pn. Powstanie Styczniowe w wielu odsłonach. PoznajeMy Naszą Historię Dofinansowanego ze środków Biura "Niepodległa" w ramach Programu Dotacyjnego "Powstanie Styczniowe 1863-1864".

Jednym z głównych efektów Projektu było stworzenie Gry Terenowej - Questingu. Proces tworzenia Gry był kilkuetapowy i składał się m.in.z wyjazdu do Kołaczyc, oraz dwudniowych Warsztatów przygotowania merytorycznego. Finałem działań jest stworzona Gra pn.: "Gdy Przeszłość Przemawia zapiski Kamińskiego", której Inauguracja miała miejsce w piątkowe popołudnie.

Do gry zgłosiło się 47 uczestników, którzy po rozpoczęciu Pikniku przez Dyrektora GOKu Bartłomieja Smykę oraz Wójta Gminy Tarnowiec Agatę Augustyn wyruszyli w trasę w poszukiwaniu odpowiedzi i zagadek zawartych w Questingu.

piknik historyczny w Tarnowcu

Poza inauguracją gry, podczas Pikniku rozdane zostały nagrody Laureatom Konkursu Wiedzy Historycznej "Powstanie Styczniowe", który odbył się 9 maja w Szkole Podstawowej w Tarnowcu, która jest jednym z partnerów projektu.

Na najmłodszych czekała tego dnia również strefa gier wielkoformatowych oraz animacje wykonane przez ZiQa & ZiQa Fun animacje, eventy, questing, szkolenia.

W trakcie Pikniku obejrzeć można było również wystawę Prac plastycznych uczestników Warsztatów Plastycznych "Postać Kosyniera" a w kąciku plastycznym oddać się twórczej ekspresji. Partnerzy Projektu OSP Tarnowiec zaprosili uczestników na zwiedzanie remizy oraz pokaz sprzętu ratowniczo-gaśniczego.


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.