Każdego roku, wraz z nadejściem lata i pięknej pogody, pojawiają się informacje o tragicznych wypadkach na akwenach. Dlatego jasielscy funkcjonariusze w ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" spotkali się z dziećmi, aby porozmawiać o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa i regulaminów kąpielisk.
W czwartek, policjanci z jasielskiej komendy oraz komisariatu w Nowym Żmigrodzie, wspólnie z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle i Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Jaśle, zorganizowali profilaktyczne zajęcia nad zalewem w Krempnej. W trakcie spotkania mundurowi edukowali uczestników obozu lektorskiego na temat bezpieczeństwa nad wodą. Strażacy przypomnieli zasady udzielania pierwszej pomocy, natomiast pracownice sanepidu omówiły zagrożenia wynikające z zażywania narkotyków oraz spożywania alkoholu. Każdy chętny mógł sam wykonać RKO na fantomie oraz spróbować przejść slalom pomiędzy słupkami w alkogoglach. Uczestnicy spotkania otrzymali także ulotki informacyjno-edukacyjne.

spotkanie z policjantami w Krempnej

Natomiast w piątek, jasielscy policjanci, strażniczki miejskie oraz strażacy z PSP spotkali się z uczestnikami lokalnego programu "Trener Osiedlowy" na terenie odkrytego basenu w Jaśle. Podczas spotkania mundurowi zadawali dzieciom pytania związane z bezpieczeństwem nad wodą oraz udzielaniem pierwszej pomocy. Słuchacze chętnie zgłaszali się do odpowiedzi. Za swoją aktywność każdy otrzymał gadżet związany z rekreacją wodną, sfinansowany ze środków Urzędu Miasta Jasła oraz upominek od Fundacji PZU, która jest partnerem akcji informacyjno-edukacyjnej "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą". Na koniec strażacy omówili zasady udzielania pierwszej pomocy osobom, które straciły przytomność lub nie wykazują oznak życiowych w związku z utonięciem lub podtopieniem.

W ramach akcji został również ogłoszony konkurs plastyczno-filmowy pn. "Artystyczny przeWODNIK", promujący bezpieczne przebywanie w wodzie i nad wodą oraz zdrowy tryb życia.

Bezpieczeństwo podczas spędzania wypoczynku nad wodą jest niezwykle ważne. Wielu tragedii udałoby się uniknąć, gdyby ludzie pamiętali o przestrzeganiu określonych zasad i regulaminów kąpielisk. Pamiętajmy, aby nigdy nie lekceważyć żywiołu, jakim jest woda.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.