W Jasielskim Domu Kultury odbył się wernisaż wystawy "Widzenia".
Letnia aura spowodowała, że na wernisażu wystawy "Widzenia" zgromadziła się spora grupa osób i zaproszonych gości.

Od samego początku, zawiązała się bardzo sympatyczna aura tego spotkania. Po serdecznym powitaniu przybyłych gości przez Dyrektor Helenę Gołębiowską, artyści opowiedzieli o swojej twórczości:

- W naszym gronie, spotkaliśmy się kilka lat temu, na studiach pierwszego stopnia. Nasza przyjaźń trwa do dziś. Po ukończeniu studiów, każde z nas poszło w innym kierunku, zajęło się zupełnie inną twórczością niemniej jednak, ta nasza sympatia i szacunek do lat, które wspólnie spędziliśmy spowodowały, że rok temu postanowiłam, że spotkamy się ponownie na wspólnej wystawie. Tak, jak Państwo widzicie, te prace są bardzo różnorodne tak, jak i my jesteśmy bardzo różnorodni. Każdy z nas prezentuje to, co miał swojego najlepszego. Tutaj zobaczycie nasze dyplomy licencjackie i prace, które powstały dużo, dużo później. Więc jest to taki można powiedzieć, nasz życiorys - powiedziała Alicja Przybyszowska, kurator wystawy.

- Jestem po raz pierwszy w tym pięknym Domu Kultury. Na tej wystawie prezentowane są moje prace malarskie, które były też częścią mojego dyplomu. Wiele zainteresowań wzbudza rzeźba "kolekcjoner", która została stworzona na temat pierwszej wojny na Ukrainie. Zrodziła się wówczas taka myśl, aby zaprotestować tej wojnie. Rzeźba jest naszpikowana żołnierzykami i ta głowa, która kieruje wojnami to właśnie bierze się stąd, że siedzi nam ta wojna w głowie - podkreślił Bogusław Juszkiewicz.

- Na tej wystawie prezentuje wszystko co jest bliskie naturze. Bardzo lubię obcować z nią na co dzień w związku z czym, przejawia się ona w moich pracach. Poza fotografią czterech żywiołów: wody, ognia, powietrza i ziemi jeszcze prezentowane są trzy prace w innych technikach, które też są zawiązane z naturą i wykorzystane są do nich naturalne produkty - powiedziała Maria Bogusława Wójcik.

Anna Brożyna, organizator wystawy uważa, że ta ekspozycja będzie sprzyjać wakacyjnym rozważaniom o sztuce.

Wystawę można podziwiać w Galerii Jasielskiego Domu Kultury do końca sierpnia br.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.