Funkcjonariusze z jasielskiej komendy spotkali się z seniorami w Dębowcu i Brzyskach. Poszerzali świadomość zebranych seniorów odnośnie metod stosowanych przez oszustów.
W środę oraz czwartek, mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle uczestniczyli w spotkaniach profilaktyczno-informacyjnych dla osób starszych. Wizyty odbyły się w ramach działania Klubu Seniora w Dębowcu oraz Brzyskach.

Policjanci edukowali zebranych na temat różnych metod, które wykorzystują oszuści, aby zdobyć podstępem ich oszczędności. Wspomnieli o oszustwach na wnuczka, policjanta czy prokuratora. Poruszyli także temat fałszywych linków w wiadomościach. Funkcjonariusze przypomnieli obowiązujące przepisy w ruchu drogowym, szczególnie te dotyczące bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów. Omówili także funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

spotkanie z seniorami w Brzyskach

Na koniec każdego spotkania mundurowi rozdali seniorom odblaski, smycze oraz ulotki informacyjne.

To kolejne działania jasielskich policjantów, które wpisują się w realizację wojewódzkiego programu profilaktycznego pn. "Bezpieczny Senior".

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.