W parku Dworskim w Tarnowcu odbył się drugi piknik ze sztuką. Artystyczna biesiada zgromadziła cenionych literatów i artystów województwa podkarpackiego
Już po raz kolejny Dworski Park w Tarnowcu wypełnił się poezją, muzyką, śpiewem, malarstwem i dobrą energią podczas drugiego letniego pikniku ze sztuką.

Przesłaniem spotkań jest pasja, radość tworzenia i dzielenia się twórczością z innymi, likwidowanie barier, integracja ludzi kultury i sztuki z odbiorcami. Są to spotkania w przyjemnym nastroju, bez stresu i wyniosłego stylu, których celem jest burzenie stereotypów, że poezja jest tylko dla wybrańców.

letni piknik ze sztuką w Tarnowcu

Artystyczna biesiada zgromadziła cenionych literatów i artystów województwa podkarpackiego. Imprezę uświetnili przedstawiciele Związku Literatów Polskich oddział Rzeszów, przedstawiciele Regionalnego Stowarzyszenia Twórców Kultury w Rzeszowie, poeci z grupy literackiej "Zgrzyt", a także poeci i miłośnicy literatury i sztuki, bywalcy Brzozowskiego Gościńca Literackiego.
Publiczność miała okazję wysłuchać wierszy kilku poetów i poetek, którzy już kilka tygodni temu zadeklarowali chęć uczestniczenia w spotkaniu i wybrali odpowiednie wiersze.

Swoje wiersze czytali: Małgorzata Szepelak, Dorota Długosz, Maria Brzoza, Agnieszka Mrozek, Krystyna Perlak, Agata Zahuta, Marek Petrykowski, Damian Domoń
Wiersze Beaty Świszcz czytały: Dominika Kuźniarowicz, Aneta Zagórska Leśniak oraz Patrycja Guzik.

Na zakończenie wszyscy zebrani usłyszeli kilka pięknych piosenek w wykonaniu Hani Kusz, Kamili Rymarowicz oraz Kornelii Paszyńskiej z krośnieńskiego Studia Piosenki Metro.
Piknik okazał się też doskonałym sposobem na prezentację lokalnej malarki i blogerki Neli Piskorskiej.

letni piknik ze sztuką w Tarnowcu

Ogromne uznanie i podziękowania należą się Katarzynie Niedźwieckiej z Warszawy, rodzinnie związanej z gminą, za zorganizowanie w parku strefy dla dzieci i młodzieży. Malowanie intuicyjne okazało się świetnym sposobem na kreatywne spędzenie czasu i mamy nadzieję, rozbudziło w wielu nową pasję. Kasi pomagały Beata Orzechowicz i Monika Olbrecht.

Obecna na widowni wójt Agata Augustyn podziękowała organizatorom i pogratulowała wykonawcom udanej imprezy, wręczając przygotowane upominki.Wójt wyraziła też nadzieję, że w przyszłości Dwór w Tarnowcu stanie się centrum spotkań kulturalnych, a cykliczne imprezy, które się obecnie odbywają, są dobrym tego początkiem.
Imprezę prowadziła Beata Świszcz wraz z Grażyną Twardzik.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.