Jak co roku Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza do wspólnej zabawy podczas Weekendu z kulturą w dniach 29-30 lipca w Parku Miejskim. Tegoroczną dodatkową atrakcją wydarzenia będzie turniej gry planszowej "Mitrys", który rozegramy w sobotę 29 lipca. Turniej poprowadzi Paweł Kopijer, autor cyklu powieści fantasy “Kroniki Dwuświata", na bazie którego powstała gra.
W stworzonym przez Pawła Kopijera Uniwersum Dwuświata poznajemy historię dwójki bohaterów - młodej szamanki i skażonego mrokiem zabójcy. Ich losy rozgrywają się w wyjątkowym otoczeniu królewskich rodów, mocarnych wojowników, mitycznych stworzeń, potężnych magów i bóstw.

W turnieju mogą brać udział Gracze w wieku 10+, a w przypadku młodszych uczestników możliwe jest granie w parze z osobą starszą, pomagającą w grze. Rozgrywka wraz z wprowadzeniem w zasady turnieju, punktację i instrukcje dla Graczy potrwa około 180 minut. 

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, chętnych do udziału w turnieju prosimy o zgłoszenia w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży MBP w Jaśle, ul. Kołłątaja 1, tel. 13 446 26 02, wew. 35, mail: dzieci@mbp.jaslo.pl. 

Oczywiście liczba miejsc dla kibiców turnieju oraz dla chętnych na spotkanie z autorem Uniwersum Dwuświata jest nieograniczona, a na wszystkich odwiedzających Park Miejski podczas Weekendu z Kulturą czekać będzie także wiele innych atrakcji. Więcej informacji na plakatach miejskich oraz na stronach jasielskich instytucji kultury.

Organizatorami wydarzenia są: Urząd Miasta w Jaśle, Jasielski Dom Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle, Muzeum Regionalne w Jaśle.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.