Mieszkańcy gminy Tarnowiec udali się na wycieczkę do Kielc i Chęcin.
W upalną sobotę 15 lipca uczestnicy wycieczki z gminy Tarnowiec udali się na wyjazd do Kielc i Chęcin.

Zwiedzanie Kielc rozpoczęło się od rezerwatu przyrody Kadzielnia. To perełka przyrodniczo- geologiczna w samym centrum miasta. Zwiedzający podziwiali nieczynny kamieniołom, Skałkę Geologów, z daleka zobaczyli również amfiteatr. Uwagę wszystkich przykuły tzw. Tablice Mojżeszowe, symbolizujące wspólne wartości największych religii - chrześcijaństwa, islamu i judaizmu.

wycieczka do Kielc

Kielce słyną również z bezcennych zabytków oraz oryginalnych i niecodziennych pomników. Była okazja także zobaczyć perłę architektury epoki Wazów - były Pałac Biskupów Krakowskich, w którym obecnie znajduje się Muzeum Narodowe. Na Wzgórzu Zamkowym podziwiali ponadto unikatowy renesansowy ogród włoski oraz Katedrę pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. W czasie spaceru architekturę miasta, aleję gwiazd a na Placu Artystów zobaczyli jedyny w Polsce Pomnik Dzika.

Następnym punktem wycieczki był Zamek Królewski w Chęcinach. Zamek powstał na przełomie XIII i XIV wieku. Przechowywano w nim skarbiec koronny. Ciekawostką związaną z zamkiem było to, że panujący królowie zsyłali do niego swoje żony wraz z dziećmi w celu ochrony albo za karę. Ogromny skarbiec na zamku zgromadziła królowa Bona. Po III rozbiorze Polski zamek zaczął popadać w ruinę.

wycieczka do Chęcin

Zwiedzając ruiny zamku królewskiego, poznali jego historię, a chętni mogli włożyć ręce i głowę w dawne narzędzie kary dla chłopów. Na zamku weszli na basztę, z której rozciągała się widowiskowa panorama Chęcin i pobliskich gór.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.