Mieczysław Golba, prezes Podkarpackiego ZPN i wiceprezes PZPN, zaproponował zmiany w nazewnictwie lig.
Podczas ostatniego posiedzenia Zarządu Podkarpackiego ZPN została podjęta intencyjna Uchwała w sprawie przygotowania zmian w nazewnictwie lig w rozgrywkach prowadzonych przez Podkarpacki ZPN.

Uchwała zakłada, że IV liga stanie się I ligą podkarpacką seniorów, klasa okręgowa - II ligą podkarpacką, klasa A - III ligą podkarpacką, a klasa B - IV ligą podkarpacką.

- Jako pierwsi w Polsce chcemy wprowadzić zmianę nazw - opisuje swój pomysł Mieczysław Golba. - Ekstraklasa jest najwyższą ligą w kraju, a skoro w naszym regionie najbardziej prestiżową jest IV liga to przecież jest naszą pierwszą. Analogicznie idąc szczebel po szczeblu piłkarze grają na dobrym poziomie, więc czego mają grać w A czy B klasach? Dodatkowo, nie ukrywamy, że może łatwiej będzie pozyskać sponsora dla I czy II ligi podkarpackiej - zastanawia się Prezes Golba.

Podczas najbliższego sezonu związek przeprowadzi konsultację w środowisku klubów, a jeśli opinie będą pozytywne to podczas Walnego Zebrania planowanego na maj 2024 zostaną dokonane stosowne zmiany w Statucie Stowarzyszenia, by w kolejnym sezonie nowe nazewnictwo lig weszło w życie.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.