W sali widowiskowej Jasielskiego Domu Kultury odbyło się widowisko taneczne "Where is my Glow up?".
"Where is my Glow up?" to polsko - norweskie widowisko taneczne z bogatym wachlarzem emocji i energiczną choreografią. Pokaz miał swoją premierę w sali widowiskowej Jasielskiego Domu Kultury i cieszył się dużym zainteresowaniem wśród publiczności.

widowisko w Jaśle

Prace nad widowiskiem trwały od czerwca tego roku. Do udziału w projekcie zaangażowani zostali profesjonalni artyści zarówno od strony organizacyjnej, jak i artystycznej, ale też osoby, o których jest ten spektakl, przedstawiciele młodego pokolenia z Krosna i okolic, różnorodnie piękne.

- Wszyscy walczymy z tymi samymi niepewnościami, które objawiają się szczególnie w okresie dojrzewania. Gwałtownie rosnąca w ostatnich latach w Polsce liczba samobójstw wśród młodzieży oraz ogromny wpływ mediów społecznościowych, które przedstawiają nieosiągalny obraz "idealnego nastolatka", to trudne i emocjonalne tematy, które niestety są dziś aktualne - o motywacji do stworzenia wspólnego widowiska mówią jego twórcy.

widowisko taneczne w Jaśle

Końcem 2022 roku DanceLab Dansens Hus z Tromsø w Norwegii wraz z Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie, podjęły współpracę mającą na celu stworzenie wspólnego działania związanego z tańcem. W rezultacie projekt "Where is my Glow up?" uzyskał dofinansowanie z Funduszu Współpracy Dwustronnej w ramach Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a koncepcja współpracy znalazła się na drugim miejscu listy rankingowej.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.