Przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Jaśle odbyły się dzisiaj (26 lipca) uroczystości z okazji Święta Policji.
26 lipca przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Jaśle miała miejsce uroczystość z okazji Święta Policji.

Gości przywitał, a następnie okolicznościowe przemówienie wygłosił Komendant Powiatowy Policji w Jaśle podinsp. Krzysztof Łopuszański. - Policyjna służba wymaga wielu poświęceń i wyrzeczeń ale niejednokrotnie daje też ogrom satysfakcji. Bycie policjantem to nie tylko zawód i praca, to także odpowiedzialność za bezpieczeństwo, ofiarność w niesieniu pomocy innemu człowiekowi, poświęcenie i zaangażowanie wkładane w codzienną realizację obowiązków związanych ze służbą. Pragnę podkreślić, że jasielscy funkcjonariusze z wielkim zaangażowaniem wywiązują się z zadań które wykonują - mówił podinsp. Krzysztof Łopuszański.

Święto Policji w Jaśle 2023

W tym szczególnym dniu Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie insp. Piotr Zalewski oraz Komendant Powiatowy Policji w Jaśle podinsp. Krzysztof Łopuszański wręczyli funkcjonariuszom akty mianowania na wyższe stopnie policyjne. W tym roku awanse otrzymało łącznie 41 funkcjonariuszy - 2 w korpusie oficerów młodszych policji, 21 w korpusie aspirantów policji, 16 w korpusie podoficerskim i 2 w korpusie szeregowym.

Święto Policji w Jaśle 2023

Zgodnie z ustawą o policji, awans na kolejny stopień służbowy nie jest przywilejem ale wyróżnieniem przyznawanym jedynie tym policjantom, którzy właściwie realizują swoje zadania służbowe. Awansowany funkcjonariusz nie może być karany dyscyplinarnie oraz musi mieć odpowiednie przeszkolenie i wykształcenie. Kolejnym warunkiem jest posiadanie przez określony czas stopnia niższego od przyznanego.

Święto Policji w Jaśle 2023

W trakcie uroczystości wręczono także m.in. medale z okazji 30-lecia Powstania Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów.

Święto Policji w Jaśle 2023

Życzenia dla policjantów złożyli zaproszeni goście: poseł Maria Kurowska, radna sejmiku Joanna Bril, przewodniczący sejmiku województwa Jerzy Borcz i wicestarosta powiatu jasielskiego Stanisław Pankiewicz. Inspektor Piotr Zalewski odczytał adres skierowany przez Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie nadinsp. Dariusza Matusiaka do policjantek, policjantów i pracowników jasielskiej komendy. - Niech każdy dzień, codziennej i wymagającej tak wielu wyrzeczeń służby i pracy przyniesie państwu wiele satysfakcji i przychylności ze strony społeczeństwa dając poczucie dobrze wypełnionego obowiązku. Życzę wytrwałości oraz skuteczności w służbie, dobrego zdrowia, spełnienia planów i oczekiwań a także wszelkiej pomyślności. Podziękowanie oraz wyrazy uznania kieruję również do waszych rodzin oraz bliskich. Bez ich wsparcia nie byłoby możliwe pełnienie tej służby w tak oddany sposób. Korzystając ze sposobności składam również serdeczne gratulacje wszystkim wyróżnionym i odznaczonym, którzy swoją wzorową postawą w pełni zasłużyli na otrzymane dziś awanse i medale.

Uroczystość przebiegła według policyjnego ceremoniału. Apel prowadził oficer prasowy komendanta powiatowego policji w Jaśle mł. asp. Daniel Lelko. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.