W Jaśle odbyły się obchody Światowego Dnia Dziadków i Osób Starszych.
Ich obecność w rodzinach i wspólnotach jest cenna, daje nam świadomość, że dzielimy to samo dziedzictwo i jesteśmy częścią ludu, w którym strzeże się korzeni - przypomniał Ojciec św. Franciszek w Orędziu na III Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Z tej okazji Caritas Diecezji Rzeszowskiej zorganizowała spotkanie dla seniorów z Jasła i okolic. Wśród nich były także osoby w kryzysie bezdomności.

Spotkanie rozpoczęło się mszą św. odprawioną w jasielskim kościele farnym, której przewodniczył dyrektor rzeszowskiej Caritas, ks. Piotr Potyrała, a koncelebrowali ją: ks. Zbigniew Irzyk, proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Jaśle i dziekan dekanatu Jasło - Wschód oraz ks. Łukasz Hendzel, proboszcz parafii pw. Dobrego Pasterza w Jaśle.

obchody w Jaśle

W homilii dyrektor Caritas powiedział m.in.: - Choć dzisiejszy świat boi się starości, ucieka przed nią - to jednak w starości można więc być szczęśliwym. Pan Bóg nam mówi, że długie życie i związana z nim starość jest błogosławieństwem. (…) Błogosławiona rodzina, która szanuje swoich dziadków! Tak, bo to często babcia i dziadek - nie tylko opiekują się wnukami, ale również uczą je wiary. Często właśnie babcia i dziadek są tymi, którzy swoim wnukom najpierw pokazują Jezusa na obrazkach, potem razem z nimi klękają, uczą je znaku krzyża, słów modlitwy "Aniele Boży" czy "Ojcze nasz", prowadzą do kościoła…

Po Mszy św. prawie 100 uczestników spotkania udało się do pobliskiej auli, gdzie rozpoczęła się druga część spotkania. W radosnej atmosferze spożyli obiad, a następnie cieszyli się wspólnymi rozmowami i wspomnieniami. Do zebranych seniorów słowa wdzięczności skierował m.in. burmistrz Jasła, Ryszard Pabian oraz ks. Zbigniew Irzyk i s. Agata Jakieła. Miłą niespodzianką było przekazanie każdemu z uczestników paczki z bogatą zawartością.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.