Bajkowe Prywatne Przedszkole w Jaśle w ramach Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka zorganizowało V Spotkanie Integracyjne pod hasłem „Bajkowy dzień przedszkolaka”. W tym roku zostało połączone z kampanią społeczną „Cała Polska czyta dzieciom”.
- Jednym z najistotniejszych powodów, dla którego uchwalono Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka jest popularyzacja edukacji przedszkolnej w naszym społeczeństwie. Odgrywa ona bowiem bardzo ważną rolę w życiu kilkuletniego człowieka. To przedszkole kształtuje jego dojrzałość emocjonalną, umiejętność funkcjonowania w grupie czy samodzielność - podkreśla Anna Zielińska z Bajkowego Prywatnego Przedszkola w Jaśle.


Patronatem Honorowym inicjatywę BPP objął rzecznik praw dziecka Mikołaj Pawlak, burmistrz miasta Jasła Ryszard Pabian, podkarpacki kurator oświaty Małgorzata Rauch, Fundacja ABCXXI „Cała Polska czyta dzieciom” oraz Wydawnictwo Bliżej Przedszkola.


Przedszkolaki świętowały razem z dyrektorem Muzeum Dobranocek w Rzeszowie Katarzyną Lubas, funkcjonariuszką z zespołu ds. profilaktyki szkolnej Straży Miejskiej w Jaśle Bożeną Krupą i kierownikiem Biblioteki Pedagogicznej w Jaśle Grażyną Jędryczką.
W ramach kampanii społecznej zaproszeni goście przeczytali wspólnie najmłodszym wiersz Barbary Szelągowskiej „W przedszkolu jak w domu”, następnie wszyscy odśpiewali hymn Bajkowego Przedszkola oraz hymn przedszkolaka, po czy nastąpiło tradycyjne wypuszczenie do nieba kolorowych balonów spełniających życzenia przedszkolaków.


Do wspólnej zabawy zaprosili wszystkich artyści klauni Ruphert i Rico, którzy przyjechali z wieloma atrakcjami i niespodziankami dla dzieci, przede wszystkim z mnóstwem konkursów i nagród. Na dzieci czekało dużo tańca, porywająca muzyka, bajkowa scenografia i wspaniała zabawa na świeżym powietrzu z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.


W trakcie zabawy każdy mógł znaleźć chwile wytchnienia i posłuchać ciekawych bajeczek czytanych przez bajkowe postacie. Miłym akcentem na koniec był pyszny poczęstunek.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.