Projekt "Czas naŁuki", czyli cykl warsztatów łuczniczych dla dzieci i dorosłych rusza już w najbliższą niedzielę w Jaśle.
W najbliższą niedzielę 30 lipca 2023 roku miasto Jasło staruje z nową aktywnością dla mieszkańców - rozpoczyna się projekt "Czas naŁuki", czyli cykl warsztatów łuczniczych dla dzieci i dorosłych. Zadanie jest finansowane w ramach Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2023.

Ideą projektu "Czas naŁuki" jest stworzenie jaślanom dzieciom i dorosłym, początkującym i już strzelającym z łuku okazji do spróbowania sił w tym interesującym i rozwojowym sporcie, oraz przestrzeni do regularnych, profesjonalnych treningów.

Warsztaty będą odbywać się na Przystanku Kwiatowa w Jaśle w trzech grupach: dzieci do lat 14, młodzież i dorośli początkujący oraz kategoria open dla osób już strzelających. Poprowadzi je Włodzimierz Woźnica, jaślanin, mistrz świata w łucznictwie tradycyjnym w roku 2022. Dla grup początkujących zostanie zapewniony sprzęt łuczniczy, w kategorii open będzie można strzelać z własnego sprzętu. Projekt potrwa do października 2023 i zostanie zakończony mini - turniejem dla uczestników warsztatów.

Aby wziąć udział w warsztatach należy zapoznać się z regulaminem i zapisać się przesyłając wypełniony i podpisany formularz zgłoszeniowy (w formie skanu lub fotografii dokumentu) na adres e-mail: konsultacje@um.jaslo.pl Nabór trwa do wyczerpania puli wolnych miejsc. W przypadku większej liczby chętnych, zostanie utworzona lista rezerwowa. Zajęcia dotyczące dzieci oraz młodzieży i dorosłych (grupa początkująca) są adresowane tylko i wyłącznie do mieszkańców Miasta Jasła. W kategorii open mogą się zgłaszać również osoby mieszkające poza Jasłem.

30 lipca zajęcia odbędą się w następujących terminach:
- dzieci do lat 14 - godz. 15:00
- młodzież i dorośli - grupa początkująca - godz. 17:00
- kategoria open (osoby zaawansowane) - godz. 19:00.

Organizatorzy mają nadzieję, że dzięki tej inicjatywie mała i nieformalna na razie grupa łuczników z Jasła stanie się liczną i profesjonalną drużyną, ale przede wszystkim, że projekt "Czas naŁuki" zapewni wielu jaślanom atrakcyjny i wartościowy sposób na własny rozwój, aktywność fizyczną i twórcze spędzanie wolnego czasu.

Regulamin i formularz zgłoszeniowy do pobrania na stronie um.jaslo.pl

warsztaty łucznicze

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.