Park Miejski w Jaśle rozbrzmiewał śmiechem i muzyką, a to za sprawą Weekendu z Kulturą, który odbył się w miniony weekend.
Tradycyjnie w ostatni weekend lipca Park Miejski w Jaśle rozbrzmiewał śmiechem i muzyką, a to za sprawą Weekendu z Kulturą, przygotowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną, Muzeum Regionalne w Jaśle i Jasielski Dom Kultury.

W sobotnie i niedzielne popołudnie każdy z przybyłych do jasielskiego parku mógł znaleźć coś dla siebie. Sprawdzić swoje zdolności manualne w licznych konkurach i zajęciach plastycznych. Uwagę najmłodszych przyciągnęły klocki z których można było zbudować wysokie wieże, domki, a nawet zamki. O dobre samopoczucie zadbał klaun Feliks, który zachęcił milusińskich do wspólnych zabaw ruchowych, wraz z jego dzielnymi asystentami. Sporą atrakcją było wykonywanie ogromnych baniek mydlanych, na które można było następnie polować.

Duża kolejka ustawiła się do plastyczki Pauliny Steligi, która na buziach dzieci wyczarowywała motylki, wróżki, a nawet zamieniała ich twarze w pyszczki kotków lub piesków. Dzieci mogły także własnoręcznie wykonać prace plastyczne podczas Kolorowego Kalejdoskopu przygotowanego przez plastyczki JDK - Annę Brożynę i Katarzynę Wójcik.

Przybyli gromkimi brawami nagradzali występy wokalne i taneczne podopiecznych Jasielskiego Domu Kultury, Przed publicznością w plenerze wystąpili zarówno młodsi: Kornelia Gotfryd, Emilia Konieczny, Jakub Kaszowicz, Kinga Krygowska, Emilia Starzec, Aleksandra Sieńkowska i Nikola Wątroba. Jak i starsi wykonawcy: Mikołaj Majda, Karolina Polak, Eliza Mlicka, Zuzanna Zagórska, Oliwia Górniak, Ewa Tuchowska, Natasza Litwa, Onofrio Della Medaglia.

Młodych wokalistów i tancerzy przygotowały Ewa Grzebień, Kateryna Kryvoruchko i Katarzyna Korona. Wydarzenie zakończył koncert Tanecznym Krokiem przez Wakacje w wykonaniu Miejskiej Orkiestry Dętej z Jasła, która przypomniała taneczne przeboje, królujące na parkietach dyskotek. Organizatorami wydarzenia byli: Miasto Jasło, Jasielski Dom Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna i Muzeum Regionalne w Jaśle.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.