Asp. szt. Łukasz Machowski wciąż przesuwa granice swojej wytrzymałości. Po sukcesie na IV Mistrzostwach Polski Policjantów w Triathlonie na dystansie ½ IM, wystartował w zawodach na Węgrzech na dystansie pełnego IronMan.
O ostatnim sukcesie naszego kolegi informowaliśmy w lipcu. Wtedy podczas występu na Warmii i Mazurach, zdobył 1 miejsce w swojej kategorii wiekowej w ramach zawodów Susz Triathlon 2023.

Sukces jasielskiego policjanta w triathlonie
Jak się okazuje, "Machony" nie osiadł na laurach. Zaczął trenować jeszcze mocniej. Za kolejny cel postawił sobie pokonanie dystansu pełnego IronMan (3,86 km pływania, 180,2 km jazdy na rowerze i 42,195 km biegu). 5 sierpnia br. podczas urlopu spędzanego na Węgrzech, postanowił wystartować w zawodach eXtremeMan Nagyatád.

Jak zaznaczył, był to jego pierwszy start na tym dystansie. Wynik nie liczył się tak bardzo, jak satysfakcja z ukończenia zawodów. Pomimo obfitych opadów deszczu, Łukasz ukończył triathlon z czasem 11:49:02. Teraz śmiało może nosić miano prawdziwego IronMan.

policnat z Jasła w biegu na Węgrzech

Warto dodać, że u boku naszego kolegi rośnie jego mały następca. Syn Łukasza-Oliwier, w ramach tej samej imprezy wystartował w biegu dzieci z roczników 2014 i 2015 na dystansie 1 km, zajmując 8 miejsce.

Jasielski policjant zawsze podkreśla, że uprawianie tej dyscypliny sportu nie byłoby możliwe bez wsparcia jego żony i dzieci. Dodaje też, że do trenowania triathlonu zachęcił go jego kolega Wojciech Walaszczyk. Dziękuje mu za każdą cenną wskazówkę oraz pomoc w przygotowaniach.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.