Na rynku w Jaśle rozwinięta została lista milionerów z PiS. W konferencji prasowej wzięli udział między innymi posłanka Joanna Frydrych i poseł Marek Rząsa z Platformy Obywatelskiej.
Jasło znalazło się na mapie podkarpackich miast gdzie politycy Platformy Obywatelskiej oraz samorządowcy zaprezentowali listę tłustych kotów z PiS. Lista z milionerami została rozwinięta wczoraj (9 sierpnia) na jasielskim rynku. Z tej okazji została również zorganizowana konferencja prasowa.

- Zwracam się do mieszkańców Jasła i powiatu jasielskiego, aby zapoznali się listą zawierająca 60 nazwisk osób powiązanych z PiS, które w ciągu tylko jednego roku zarobiły przynajmniej jeden milion złotych. Listę otwiera osoba, która zarobiła ponad 13 mln zł, czyli ponad 1 milion miesięcznie. Teraz zobaczcie na swoje konta, odcinki, emerytury, renty i wyliczcie ile musicie oszczędzać, aby zebrać 1 milion złotych. Nie wolno się bać i trzeba powiedzieć "Stop złodziejstwu, stop oszustwu". Jedyną kompetencją osób z listy jest legitymacja partyjna PiS lub powiązania z tą partią - stwierdziła posłanka Joanna Frydrych.

Zwróciła też uwagę na wątek lokalny z powiatu jasielskiego.

- To byli asystenci również poseł Kurowskiej wyciągnęli z pieniędzy publicznych 1,3 mln zł. Nie ma na to zgody. Wysokie zarobki powinny otrzymywać osoby kompetentne. PiS przejmując władzę w 2015 roku zlikwidował służbę cywilną, zlikwidował konkursy i jednym kryterium, by dostać się tam, gdzie zarządza PiS, jest legitymacja tej partii - powiedziała Joanna Frydrych.

Przypomniała też, że nazwy tłuste koty użył prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Akcja tłuste koty z PiS w Jaśle

Poseł Marek Rząsa zwrócił uwagę, że na Podkarpaciu są jeszcze osoby, które uważają, że zarabianie milionów w stosunku do tego co one zarabiają, jest czymś normalnym.

- Ja tego nie rozumiem, ale szanuję. Jednak jeżdżąc po Podkarpaciu możemy stwierdzić, że ludzie zaczynają widzieć bezmiar pychy, arogancji i złodziejstwa tej władzy. To co tutaj widzicie, tą listę, to jest jedynie wierzchołek góry lodowej. Za 350 milionów złotych, które zarobiło łącznie 60 osób z tej listy, można uratować nie tylko zadłużony przez starostę z PiS szpital w Lesku, ale pięć takich szpitali - podkreślił Marek Rząsa.

Jego zdaniem można to jednak zmienić w bardzo prosty sposób idąc na wybory 15 października.

- Musimy też zadbać o to, aby nasza wrzucona do urny kartka była prawidłowo policzona. Nie można dopuścić do powrotu starego hasła "nie jest ważne, kto głosuje, ale ważne kto liczy głosy". Głęboko wierzę, że nad Jasłem, nad całym Podkarpaciem 16 października wstanie jeszcze piękniejszy dzień - dodał poseł PO.

Jasło było ostatnim, 16 miejscem na Podkarpaciu, gdzie zaprezentowana została lista tłustych kotów z PiS.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.