W Parku Miejskim w Jaśle odbył się koncert laureatów V Konkursu Poezji i Pieśni Patriotycznej "Niepodległa, Niepokorna".
15 sierpnia, w rocznicę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej, obchodzimy święto Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej. Z tej okazji, mieszkańcy miasta, mogli usłyszeć najpiękniejsze utwory patriotyczne i poezję w wykonaniu laureatów V Konkursu Poezji i Pieśni Patriotycznej "Niepodległa, Niepokorna".

koncert w Jaśle

Każde święto państwowe łączy się z radosnym czasem przeżywania ważnych chwil i wydarzeń w życiu społecznym. Sierpień jest miesiącem szczególnym w historii Polski, ponieważ rokrocznie obchodzimy rocznicę "cudu nad Wisłą" — Święto Wojska Polskiego.

W Jaśle, święto to jest obchodzone bardzo uroczyście. Podobnie jak w latach ubiegłych, jaślanie spotkali się w Parku Miejskim, aby wspólnie i godnie uhonorować zwycięstwo Polski nad bolszewikami i poległych w walce o wolność naszej Ojczyzny żołnierzy Wojska Polskiego.

koncert patriotyczny w Jaśle

Wśród zgromadzonych były całe rodziny. W czasie koncertu wybrzmiały takie utwory jak: "Warszawskie dzieci", "Dziś idę walczyć, Mamo!", "Warszawo ma", "Sanitariuszka Małgorzata' i wiersze: "Sen o Warszawie", "Pieśń o fladze", "Jedyna prawda".

Koncert stał na wyjątkowo wysokim poziomie, a młodzi artyści zaprezentowali się bardzo pięknie. Miłym gestem było wręczenie nagród i pamiątkowych dyplomów wszystkim laureatom konkursu. Uroczystego wręczenia nagród dokonali: Burmistrz Jasła Ryszard Pabian i Elwira Musiałowicz-Czech p. o. dyrektora Jasielskiego Domu Kultury.

koncert w Jaśle

Warto także podkreślić, że tegoroczne wydarzenie poświęcono pamięci powstańcom i wszystkim poległym w Powstaniu Warszawskim.

Święto Wojska Polskiego w Jaśle
Tegoroczny koncert laureatów, odbył się pod opieką Ewy Grzebień, instruktor śpiewu JDK. Estetykę miejsca i rangę wydarzenia, podkreśliła dekoracja patriotyczna przygotowana przez Katarzynę Wójcik, instruktor ds. plastyki JDK.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.