W Parku Miejskim w Jaśle odbył się koncert laureatów V Konkursu Poezji i Pieśni Patriotycznej "Niepodległa, Niepokorna".
15 sierpnia, w rocznicę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej, obchodzimy święto Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej. Z tej okazji, mieszkańcy miasta, mogli usłyszeć najpiękniejsze utwory patriotyczne i poezję w wykonaniu laureatów V Konkursu Poezji i Pieśni Patriotycznej "Niepodległa, Niepokorna".

koncert w Jaśle

Każde święto państwowe łączy się z radosnym czasem przeżywania ważnych chwil i wydarzeń w życiu społecznym. Sierpień jest miesiącem szczególnym w historii Polski, ponieważ rokrocznie obchodzimy rocznicę "cudu nad Wisłą" — Święto Wojska Polskiego.

W Jaśle, święto to jest obchodzone bardzo uroczyście. Podobnie jak w latach ubiegłych, jaślanie spotkali się w Parku Miejskim, aby wspólnie i godnie uhonorować zwycięstwo Polski nad bolszewikami i poległych w walce o wolność naszej Ojczyzny żołnierzy Wojska Polskiego.

koncert patriotyczny w Jaśle

Wśród zgromadzonych były całe rodziny. W czasie koncertu wybrzmiały takie utwory jak: "Warszawskie dzieci", "Dziś idę walczyć, Mamo!", "Warszawo ma", "Sanitariuszka Małgorzata' i wiersze: "Sen o Warszawie", "Pieśń o fladze", "Jedyna prawda".

Koncert stał na wyjątkowo wysokim poziomie, a młodzi artyści zaprezentowali się bardzo pięknie. Miłym gestem było wręczenie nagród i pamiątkowych dyplomów wszystkim laureatom konkursu. Uroczystego wręczenia nagród dokonali: Burmistrz Jasła Ryszard Pabian i Elwira Musiałowicz-Czech p. o. dyrektora Jasielskiego Domu Kultury.

koncert w Jaśle

Warto także podkreślić, że tegoroczne wydarzenie poświęcono pamięci powstańcom i wszystkim poległym w Powstaniu Warszawskim.

Święto Wojska Polskiego w Jaśle
Tegoroczny koncert laureatów, odbył się pod opieką Ewy Grzebień, instruktor śpiewu JDK. Estetykę miejsca i rangę wydarzenia, podkreśliła dekoracja patriotyczna przygotowana przez Katarzynę Wójcik, instruktor ds. plastyki JDK.


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.