Dożynki to tradycyjne Święto Plonów, które co roku jest obchodzone w związku z uroczystością Święta Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny 15 sierpnia.
Dożynki to coroczne Święto Plonów, które odbywa się z okazji Święta Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W tym wyjątkowym czasie, który przypada na 15 sierpnia, społeczność Warzyc zgromadzłai się w Warzyckim kościele, aby celebrować obfite plony i podziękować za dar natury.

Dwa pięknie zdobione wieńce złożone z obfitych kłosów zboża i kolorowych kwiatów zdobiły wnętrze kościoła. Pierwszy wieniec był dziełem wspólnego wysiłku Koła Gospodyń Wiejskich w Warzycach oraz Ochotniczej Straży Pożarnej z Warzyc. Drugi wieniec, równie piękny, został stworzony przez Koło Gospodyń Wiejskich z Bierówki, co tylko podkreśla ducha wspólnoty i współpracy.

dożynki w Warzycach

Podczas uroczystej mszy świętej delegacje reprezentujące obie społeczności przyniosły w ofierze symboliczne dary: chleb, owoce i wino.

Święto Dożynek to nie tylko okazja do dziękczynienia za plony, ale również moment, kiedy społeczność zbliża się jeszcze bardziej. To czas, gdy wszyscy możemy podzielić się radością, wspomnieniami i serdecznymi rozmowami.


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.