Policja pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Jaśle wyjaśnia okoliczności śmierci 5-miesięcznej dziewczynki. Do tragedii doszło w Brzezowej, gm. Nowy Żmigród.
W minioną sobotę (19 sierpnia) służby ratunkowe zostały powiadomione o śmierci pięciomiesięcznego dziecka w Brzezowej (gm. Nowy Żmigród). Na miejscu tragedii pojawił się zespół ratownictwa medycznego, policjanci, biegły lekarz sądowy i prokurator. Decyzją prokuratora, ciało zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych.
Okazało się, że obydwoje ponad dwudziestoletni rodzice niemowlęcia byli nietrzeźwi. U kobiety stwierdzono około 1,5 promila, a u mężczyzny około 1 promila alkoholu w organizmie.
Obydwoje zostali zatrzymani do wytrzeźwienia i wyjaśnienia.

Wczoraj (21 sierpnia) obydwoje słyszeli ten sam zarzut (art. 160 par. 2 kk) narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. "Jeżeli na sprawcy ciąży obowiązek opieki nad osobą narażoną na niebezpieczeństwo, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5".
Prokuratura wystąpiła do sądu o tymczasowe aresztowanie obydwu rodziców. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował tymczasowy areszt na okres jednego miesiąca.

Dzisiaj w Zakładzie Medycyny Sądowej CM Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie ma się odbyć sekcja zwłok, która ma dać odpowiedź na pytanie, co było bezpośrednią przyczyną śmierci, czy mogła być to na przykład tzw. śmierć łóżeczkowa. Podczas wstępnych oględzin nie stwierdzono na ciele obrażeń, które mogłyby świadczyć o stosowanej przemocy, czy przyczynić się do śmierci dziewczynki. Wcześniej nie było żadnych sygnałów, żeby w tej rodzinie miało dziać się coś niepokojącego.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.