Uczniowie dwóch klas Szkoły Podstawowej nr 12 w Jaśle od 8 do 12 października przechodzą na nauczanie zdalne. Powodem są zachorowania na covid-19.
Szkoła Podstawowa nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi im. Ignacego Łukasiewicza w Jaśle w Zespole Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle poinformowała, że w związku z wystąpieniem w szkole zachorowań na covid-19, uczniowie klas 3cIn i 5aIn przechodzą od 8 do 12 października na zdalne nauczanie.

- „Pozostałe klasy uczą się bez zmian - w systemie stacjonarnym. Stołówka szkolna i świetlica szkolna pracuje bez zmian” - informuje na stronie internetowej szkoły Aleksandra Zajdel-Kijowska, dyrektor Zespołu Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle.

To kolejny przypadek zakażenia koronawirusem w jasielskich szkołach. Wcześniej - o czym informowaliśmy - przez kilka dni naukę zdalną wprowadzono w klasach I - III Szkoły Podstawowej nr 2, gdzie zachorował jeden z uczniów.

Na kwarantannie przebywają także uczniowie jednej z klas w Zespole Szkół nr 4 w Jaśle (Ekonomik), bo u jednego z nich wykryto zakażenie wirusem. Kwarantanną zostało objętych także kilku nauczycieli.