Przez dwa dni, w sobotę i w niedzielę na jasielskim rynku chętni jaślanie będą mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia.
Przez dwa dni, w sobotę i w niedzielę (26 i 27 sierpnia) na jasielskim rynku chętni jaślanie będą mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia, z których później, w formie kolażu, powstanie projekt graficzny nawiązujący do realizowanego przez Miasto Jasło projektu "Jasło - moje miasto, mój dom".

- Chcemy pokazać, że każdy z mieszkańców jest częścią miasta, kształtuje je i ma na nie wpływ. Dlatego zachęcamy to przyjścia na jasielski rynek, zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia i pokazania, że Jasło jest miejscem, które wybraliśmy, w którym pracujemy, uczymy się, po prostu żyjemy - zachęca Ryszard Pabian, burmistrz Jasła. Z wykonanych przez fotografów zdjęć utworzona zostanie grafika z napisem "Jasło - moje miasto, mój dom", która między innymi zostanie przedstawiona na banerze znajdującym się przy wjeździe do centrum miasta, tuż nieopodal rynku.

Jasło to miasto wyjątkowe, całkowicie zniszczone podczas II wojny światowej odrodziło się jak feniks z popiołów. Z przeprowadzonych do projektu badań i analiz wynika, że nasze miasto wyróżnia się kilkoma endogennymi potencjałami. Są nimi:
- kapitał ludzki - kreatywni mieszkańcy z dużą determinacją i wolą działania,
- położenie geograficzne,
- tradycje winiarskie,
- działalność w obszarze kultury, w szczególności muzyki rozrywkowej,
- funkcjonujący sektor mikro, małych i średnich przedsiębiorstw oraz firmy o globalnych markach i wysokim potencjale rozwoju,
- Jasło jako doskonała lokalizacja do testowania różnych innowacyjnych rozwiązań i działań projektowych (Miasto Wiedzy, Jasielska Strefa Usług Publicznych, Generator Nauki - GEN).

Jednym z największych potencjałów Jasła są właśnie mieszkańcy, bo odrodzenie miasta było możliwe właśnie dzięki ich determinacji i zaangażowaniu. Ta sama siła, która sprzyjała mieszkańcom w odbudowie Jasła, dzisiaj napędza ich do działania, do aktywności zawodowej, kulturalnej i społecznej.

Dodatkowo w trzech domkach oznaczonych napisem "Jasło - moje miasto, mój dom" będzie można porozmawiać z przedstawicielami jasielskich przedsiębiorców, poznać walory turystyczne miasta i okolicy oraz dowiedzieć się więcej o projekcie, w ramach którego realizowanych jest 18 przedsięwzięć (6 inwestycyjnych, 12 nieinwestycyjnych) obejmujących w sumie aż 111 zadań.

Jasło, robienie wspólnego zdjęciaNikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.