W sobotę nad Podkarpaciem przeszły intensywne burze, które wywołały liczne interwencje strażaków. Burzom towarzyszył silny wiatr co spowodowało szereg problemów i konieczność reagowania służb ratowniczych.
Po burzach, które przeszły nad Podkarpaciem w sobotę (26 sierpnia) strażacy interweniowali 957 razy.

W działania zaangażowanych było ponad 2600 strażaków OSP i PSP. Najwięcej interwencji strażacy mieli w powiece dębickim było ich 461, jasielskim i ropczycko-sędziszowskim.

Większość interwencji polegała na usuwaniu połamanych drzew oraz gałęzi leżących na jezdniach, chodnikach, posesjach i linach energetycznych, pompowaniu wody z zalanych piwnic, udrożnianiu przepustów drogowych.

W 95 przypadkach strażacy pomogli zabezpieczyć uszkodzone dachy na domach i budynkach gospodarczych.

- Burze z silnym wiatrem przeszły również nad powiatem jasielskim. W wyniku tego zjawiska zostały połamane drzewa, uszkodzone dachy na budynkach, zerwane linie średniego i niskiego napięcia. Dodatkowo strażacy pomagali na jasielskim rynku przy zabezpieczeniu zerwanych namiotów podczas trwających Międzynarodowych Dni Wina. Strażacy PSP i OSP w powiecie jasielskim wyjeżdżali 100 razy do zdarzeń - przekazała KP PSP w Jaśle.


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.