Tysiące mieszkańców powiatu i Podkarpacia zjechało do Tarnowca na XIII Podkarpacki Festiwal Smaków Regionalnych Pierogi, Dożynki Powiatowe, Lato z kulturą Powiatu Jasielskiego oraz IV Podkarpacki Festiwal Serów Tradycyjnych, Regionalnych i Ekologicznych.
Gmina Tarnowiec oraz Gminny Ośrodek Kultury w Tarnowcu zorganizowały niezapomniane wydarzenie, które przyciągnęło rzesze mieszkańców oraz gości z całej okolicy. XIII edycja Festiwalu pierogów była niewątpliwym sukcesem i świadectwem tego, jak bardzo ważne są dla mieszkańców tradycje i lokalna kultura.

pierogi tarnowiec 2023

Od południa można było poczuć aromat świeżo gotowanych pierogów. Koła Gospodyń Wiejskich serwowały swoje kulinarne arcydzieła - od pierogów z mięsem, przez ruskie, aż po te z owocami. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie, a kolejki chętnych do stoisk były imponująco długie.

Pierogi w Tarnowcu 2023

Ale festiwal to nie tylko pierogi. Połączenie tej imprezy z Dożynkami Powiatu Jasielskiego oraz Latem z kulturą powiatu jasielskiego dało mieszkańcom i przyjezdnym mnóstwo atrakcji. Można było podziwiać piękne stroje regionalne oraz wieńce dożynkowe.

pierogi tarnowiec 2023

Nie można też zapomnieć o IV Podkarpackim Festiwalu Serów Tradycyjnych, Regionalnych i Ekologicznych. Wyjątkowe smaki i aromaty serów z różnych zakątków Podkarpacia przyciągnęły wielu degustatorów.

pierogi tarnowiec 2023

Dzień pełen był również różnorodnych wystawców rękodzieła, konkursów oraz gier i zabaw. Zespoły i kapele ludowe dostarczały niekończącej się rozrywki, prezentując folklor Powiatu Jasielskiego.

Wieczorem na głównej scenie zaprezentował się zespół BRAThANKI, który zauroczył publiczność swoimi utworami. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.