W Jaśle odbyły się uroczyste obchody Dnia Solidarności i Wolności połączone z 25. rocznicą śmierci śp. ks. Stanisława Kołtaka, zasłużonego kapelana jasielskiej "Solidarności".
W kościele pw. Św. Stanisława BM w Jaśle w czwartek (31 sierpnia) odbyły się uroczyste obchody Dnia Solidarności i Wolności połączone z 25. rocznicą śmierci śp. ks. Stanisława Kołtaka, zasłużonego kapelana jasielskiej "Solidarności".

Uroczystości rozpoczęły się modlitwą przy grobie śp. ks. Stanisława Kołtaka na Cmentarzu Komunalnym w Jaśle przy ul. Mickiewicza.

O godz. 18.00 w kościele pw. Św. Stanisława BM odprawiona została uroczysta Msza św. w intencji śp. ks. Stanisława Kołtaka i zmarłych członków jasielskiej NSZZ "Solidarność". Eucharystii przewodniczył ks. Piotr Steczkowski, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie, a homilię okolicznościową wygłosił ks. Stanisław Marczak, były kapelan jasielskiej "Solidarności’".

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.