Rolnicy dziękowali za zebrane plony. W minioną niedzielę w Duląbce odbyły się dożynki gminy Dębowiec.
W niedzielę (3 września) Duląbka ożywiło się radością i kolorami, gdyż odbyły się dożynki gminy Dębowiec. Dla mieszkańców to była nie tylko okazja do wspólnego świętowania zbiorów, ale również czas, by podziękować za owoc wspólnej pracy na polach.

dożynki w Duląbce

O godzinie 15:00 odbyła się msza święta z okazji dożynek. Duchowa wzniosłość spotkania pozwoliła uczestnikom skupić się na podziękowaniu za obfite plony i błogosławieństwo ziemi.

Po zakończeniu uroczystej mszy świętej wójt gminy serdecznie przywitał przybyłych gości. Następnie rozpoczęła się część centralna dożynek - obrzęd dożynkowy.

dożynki gminy Dębowiec

Po oficjalnej części nastąpił czas na radość i kreatywność. Na scenie wystąpił zespół ludowy Kaśka, zespół Wieża, gwiazdą wieczoru był zespół Milano.

Tego dnia dożynki w Duląbce, były wyjątkowym wydarzeniem, które przypomniało o wspólnocie i związku z naturą. Przeplatając elementy religijne, tradycyjne obrzędy i artystyczną ekspresję, uroczystość ta oddała hołd trudowi rolników i radość z plonów, a także umożliwiła wspólne świętowanie.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.