W ubiegłym tygodniu najmłodsi mieszkańcy Jasła i okolic pożegnali wakacje z Generatorem Nauki GEN.
Wszystko co dobre, szybko się kończy. Wakacje nie należą w tym przypadku do wyjątków. W miniony piątek najmłodsi mieszkańcy Jasła i okolic pożegnali je z Generatorem Nauki GEN. Na dziedzińcu Generatora nie zabrakło kreatywnych warsztatów plastycznych, brokatowych tatuaży, gier podwórkowych, czy też zabaw tanecznych. Jakby tego było mało, na dzieci i młodzież czekały tego dnia spotkania z planszówkami i warcabami stupolowymi. Pożegnano też pszczoły, które zimę spędzą na pasiece.

Piątkowe popołudnie upłynęło w GEN-ie pod znakiem dobrej zabawy. Już po godzinie 13. na dziedzińcu Generatora zaczęły pojawiać się pierwsze osoby, które właśnie z GEN-em postanowiły pożegnać tegoroczne wakacje. Nic w tym dziwnego. Z myślą o najmłodszych mieszkańcach Jasła i okolicznych miejscowości organizatorzy wydarzenia przygotowali mnóstwo ciekawych atrakcji. O nudzie nie mogło być mowy.

zakończenie wakacji w GEN Jasło

Dziedziniec Generatora podzielony został na kilka stref, w których każdy mógł znaleźć coś dla siebie, począwszy od kreatywnych warsztatów plastycznych, na grach podwórkowych kończąc. Studio Tańca AT Dance zaprosiło dzieci do wspólnych zabaw taneczno-ruchowych. Dzięki Centrum Nauki i Biznesu ŻAK w Jaśle najmłodsi goście GEN-u, mogli z kolei wzbogacić się o brokatowy tatuaż na ręce. Po trzech godzinach nieustannych zabaw na świeżym powietrzu, przyszedł wreszcie czas na seans filmowy. W sali audytoryjnej odbyła się projekcja filmu animowanego pt. "Luis i obcy". Opowieść o chłopcu oraz trzech sympatycznych i trochę zwariowanych kosmitach, których połączyła międzygalaktyczna przyjaźń okazała się doskonałym zwieńczeniem dnia pełnego wrażeń.

Kolejny cios w serce przestępczości narkotykowej w Jaśle
Miłośników intelektualnej rozrywki zaproszono do Pracowni Aktywności Społecznych na spotkanie z Józefem Zdebikiem, wieloletnim popularyzatorem gry w warcaby stupolowe. Wizyta w GEN-ie była więc doskonałą okazją do tego, aby rozegrać z mistrzem choć jedną partię warcabów, w które grywano już w pierwszej połowie osiemnastego stulecia. W organizację zakończenia wakacji z GEN-em włączyła się również Mediateka, gdzie pod okiem instruktorów z Fundacji GraTy, można było pograć w planszówki.

Tego dnia pożegnano również małą pszczelą rodzinę, która zamieszkuje specjalny ul edukacyjny. Sympatyczne czarno-żółte owady spędzą zimę w pasiece. Do GEN-u wrócą wraz z nastaniem kolejnej wiosny.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.