Jabłonica. 5-letni chłopiec potrącony przez 70-letniego kierowcę matiza.
Wypadek wydarzył się dziś około godz. 8:30 w Jabłonicy w gminie Skołyszyn.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że na przejściu dla pieszych, 70-letni kierowca matiza, potrącił 5-latka. Chłopiec wraz ze swoją mamą przeprowadzał rowery na drugą stronę drogi. W związku z odniesionymi obrażeniami został zabrany do jasielskiego szpitala - informuje mł. asp. Daniel Lelko z jasielskiej policji.

Wypadek w Jabłonicy

Na miejscu zdarzenia policjanci wykonali oględziny i zabezpieczyli ślady. Ponadto sprawcy wypadku zostało zatrzymane prawo jazdy. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Posterunek Policji w Skołyszynie.

Policjanci apelują: Nowy rok szkolny oznacza powrót dzieci i młodzieży do szkół. Pamiętajmy, aby edukować nasze pociechy w sprawie bezpiecznego poruszania się po drodze. Kierowcy pojazdów, którzy poruszają się w rejonach szkół i przejść dla pieszych muszą pamiętać o zachowaniu szczególnej ostrożności oraz zmniejszeniu prędkości, zwłaszcza jeśli widzą na drodze dzieci.

~michał

27-09-2023 11:41 9 13

dużo dużo zdrowia dla chłopca
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.