Od września w Pracowni Aktywności Społecznych Generatora Nauki GEN w Jaśle organizacje pozarządowe, prowadzące działalność na terenie Jasła, mogą skorzystać z bezpłatnego wsparcia.
W ramach usługi będzie można skorzystać z: doradztwa specjalistycznego, wsparcia w zakresie usług finansowo-księgowych oraz wsparcia animatora dostosowanego do potrzeb NGO. Zadanie będzie realizowane do kwietnia 2024 roku.

Doradztwa specjalistyczne dostosowane do potrzeb NGO obejmuje m.in. zakładanie stowarzyszenia, stowarzyszenia zwykłego i fundacji, prowadzenie bieżących spraw wynikających z działalności statutowej organizacji, współpracę organizacji z organami administracji publicznej, ochronę danych osobowych w organizacji, zatrudnianie osób w organizacji, prawidłowe prowadzenia dokumentacji organizacji oraz obowiązków sprawozdawczych dotyczących organizacji.

Z kolei wsparcie w zakresie usług finansowo-księgowych dotycz m.in. źródeł finansowania działalności organizacji, prowadzenia rachunkowości w organizacji, sporządzania sprawozdań finansowych, rozliczania dotacji celowych na realizację zadań publicznych oraz innych kwestii z zakresu finansowo - księgowego i podatkowego.

Jeżeli chodzi o wsparcia animatora to pomoc obejmuje m.in. inicjowanie spotkań, działań i kontaktów pomiędzy organizacjami, nawiązywanie partnerstw, motywowanie do podejmowania aktywności społecznej oraz pozyskiwanie środków i realizację projektów przez organizacje pozarządowe.

Harmonogram dostępności doradców we wrześniu:
- doradztwo specjalistyczne dostosowane do potrzeb NGO: każdy wtorek września od 8 do 17 oraz sobota 16 września od 9 do 13
- doradztwo w zakresie usług finansowo-księgowych: poniedziałki i wtorki od 16 do 17, środy, czwartki i piątki od 15 do 17 oraz soboty 23 i 30 września od 9 do 13.
- doradztwo i wsparcie animatora - każda środa września od 12 do 17, piątki 15, 22 i 29 września od 12 do 17 oraz sobota 9 września od 9 do 13.

Osoby zainteresowane mogą wcześniej zarezerwować termin pod numerem telefonu 13 4482 501 lub 13 4482 506, a także korzystając z poczty elektronicznej pod adresem: konsultacje@um.jaslo.pl

Świadczenie usług doradczych dostosowanych do potrzeb NGO i wsparcie animatora jest realizowane w ramach przedsięwzięcia "Utworzenie Centrum Wspierania Aktywności Organizacji Pozarządowych", w ramach projektu Jasło - moje miasto, mój dom", finansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego EOG 2014-2021 oraz budżetu państwa.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.