Dokładnie 121 610 pasażerów obsłużył w sierpniu port lotniczy w Jasionce. Najczęściej wybieranym miastem tym razem była turecka Antalya.
- Wyniki osiągane w ostatnich miesiącach potwierdzają jak ważną rolę społeczno- gospodarczą pełni nasze lotnisko dla mieszkańców województwa podkarpackiego oraz sąsiednich regionów - mówi Adam Hamryszczak, prezes zarządu portu lotniczego Rzeszów-Jasionka.

W sierpniu to właśnie loty czarterowe do Turcji, Grecji, Bułgarii, Albanii, Czarnogóry i Egiptu wybrało najwięcej pasażerów - 45 tysięcy. Liniami Ryanair do Wielkiej Brytanii, Irlandii i urokliwego chorwackiego Zadaru poleciało prawie 33 tys. osób, a LOT-em do Warszawy (najczęściej jako tranzyt), Gdańska i Nowego Jorku/Newark - 23 tys. Z połączeń Lufthansy do innego portu przesiadkowego - Monachium skorzystało 4,5 tys. osób, a sierpniowe wakacje w słonecznym Rzymie z Wizz Air wybrało 4 tys. turystów.

- Szczególnie cieszy liczba pasażerów na lotach czarterowych, która obecnie w jednym miesiącu jest taka, jak jeszcze kilka lat temu przez cały sezon letni. Jest to też w pewnym stopniu odzwierciedlenie obecnej sytuacji finansowej, jakości życia mieszkańców naszego regionu a nawet makroregionu oraz ich gotowości do zwiedzania uroczych miejsc na świecie - dodaje Adam Hamryszczak.

Tradycyjnie już najchętniej odwiedzanymi miastami były Antalya (nowy lider - 22 tys.) oraz Warszawa (20 tys.) i Londyn (16 tys.). W tym roku na podrzeszowskim lotnisku, które oferuje 24 kierunki do 13 krajów, odprawiono do końca sierpnia 685 tys. osób. Dotychczasowy rekord z 2019 r. to 772 tys.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.