Trwa rozbudowa drogi na terenie dwóch województw: w miejscowości Czermna gmina Szerzyny, powiat tarnowski, województwo małopolskie oraz w miejscowości Jabłonica gmina Skołyszyn, powiat jasielski, województwo podkarpackie.
W dniu 7 września odbyła się konferencja prasowa poświęcona realizacji zadania: "Rozbudowa drogi powiatowej Jareniówka - Jabłonica - gr. wojew. - Czermna oraz drogi powiatowej Jabłonica - gr. wojew. - Czermna wraz z rozbiórką istniejącego mostu i budową w jego lokalizacji przepustu w miejscowościach Jabłonica i Czermna".

Inwestycja zlokalizowana jest na terenie dwóch województw: w miejscowości Czermna gmina Szerzyny, powiat tarnowski, województwo małopolskie oraz w miejscowości Jabłonica gmina Skołyszyn, powiat jasielski, województwo podkarpackie.

Wartość zadania opiewa na kwotę 2 097 736,62 zł. Inwestycja dofinansowana będzie z rezerwy celowej budżetu państwa w wysokości 1 500 000 zł. Pozostała kwota zostanie uzupełniona z wkładu własnego zarówno Powiatu Tarnowskiego jak i Powiatu Jasielskiego: w wysokości po 209 207,82 zł brutto oraz Gmin Skołyszyn i Szerzyny w wysokości po 89 660,49 zł brutto.

remont drogi

Termin realizacji zadania został określony w umowie do dnia 14 grudnia 2023 roku. Inwestycja obejmuje między innymi: rozbiórkę istniejącego mostu, wykonanie nowej konstrukcji przepustu, umocnień koryta potoku, oraz rozbudowę dwóch dróg powiatowych nr 1829R oraz 1414K, w ramach dojazdu do obiektu.

Na konferencji prasowej pojawili się przedstawiciele zarówno z terenu powiatu jasielskiego, jak również z terenu powiatu tarnowskiego w składzie: Anna Pieczarka - poseł na Sejm RP Adam Pawluś - Starosta Jasielski, Roman Łucarz - Starosta Tarnowski, Michał Mitoraj Radny Rady Gminy Szerzyny, Katarzyna Kaszowicz - Dyrektor PZD w Jaśle oraz reprezentujący wykonawcę Adam Matuszewski - Prezes Jasielskiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowo-Mostowych sp. z.o.o.

Wszyscy zgodnie stwierdzili, że realizowana inwestycja jest nie tylko bardzo potrzebna i z pewnością ułatwi życie mieszkańcom, ale pokazuje ona również, że współpraca między powiatami łączy i pozwala na stworzenie wielu niezbędnych i ważnych przedsięwzięć.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.