W minioną niedzielę Bierówka stała się centrum świętowania, gdy mieszkańcy zgromadzili się na corocznym Święcie Dyni i Pieczonego Ziemniaka.
W Bierówce odbyło się Gminne Święto Dyni i Pieczonego Ziemniaka. W wydarzeniu wzięły udział koła gospodyń z siedmiu miejscowości Gminy Jasło: Szebnie, Warzyce, Niepla, Osobnica, Jareniówka, Sobniów oraz Bierówka.

Komisja w składzie: ks. Daniel Kosiba - proboszcz parafii Warzyce, Piotr Rycerski - Dyrektor w Ministerstwie Aktywów Państwowych, Magdalena Stasiowska - Kierownik Biura Powiatowego ARiMR w Jaśle oraz Wojciech Piękoś - Wójt Gminy Jasło, rozstrzygnęła konkurs na największą dynię oraz najsmaczniejsze danie z dyni.

KGW Bierówka zwyciężyła w konkursie na największa dynię, która osiągnęła 36 kilogramów. Pierwsze miejsce zdobyła KGW Osobnica przygotowując pierogi z dynią okraszone bułką tartą. Drugie miejsce należy do KGW Szebnie, które zaprezentowało sernik dyniowy. KGW Jareniówka zajęło trzecie komponując zupę dyniową. Na wyróżnienie zasługiwała sałatka z dyni oraz rukoli przygotowana przez KGW "Sobniowianki".

Nagrody kołom gospodyń wręczała Alicja Zając Senator RP.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.