W minioną niedzielę Bierówka stała się centrum świętowania, gdy mieszkańcy zgromadzili się na corocznym Święcie Dyni i Pieczonego Ziemniaka.
W Bierówce odbyło się Gminne Święto Dyni i Pieczonego Ziemniaka. W wydarzeniu wzięły udział koła gospodyń z siedmiu miejscowości Gminy Jasło: Szebnie, Warzyce, Niepla, Osobnica, Jareniówka, Sobniów oraz Bierówka.

Komisja w składzie: ks. Daniel Kosiba - proboszcz parafii Warzyce, Piotr Rycerski - Dyrektor w Ministerstwie Aktywów Państwowych, Magdalena Stasiowska - Kierownik Biura Powiatowego ARiMR w Jaśle oraz Wojciech Piękoś - Wójt Gminy Jasło, rozstrzygnęła konkurs na największą dynię oraz najsmaczniejsze danie z dyni.

KGW Bierówka zwyciężyła w konkursie na największa dynię, która osiągnęła 36 kilogramów. Pierwsze miejsce zdobyła KGW Osobnica przygotowując pierogi z dynią okraszone bułką tartą. Drugie miejsce należy do KGW Szebnie, które zaprezentowało sernik dyniowy. KGW Jareniówka zajęło trzecie komponując zupę dyniową. Na wyróżnienie zasługiwała sałatka z dyni oraz rukoli przygotowana przez KGW "Sobniowianki".

Nagrody kołom gospodyń wręczała Alicja Zając Senator RP.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.