W Foluszu odbył się piknik artystyczny na zakończenie lata oraz otwarcie Camper Parking Folusz.
W niedzielę (10 września) w Foluszu odbył się organizowany przez Powiat Jasielski i Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle, piknik artystyczny na zakończenie lata. Program pikniku obejmował występy wychowanków wielu sekcji artystycznych MDK w Jaśle, zabawę taneczną z zespołem REMIX, oraz mnóstwo atrakcji przygotowanych dla najmłodszych uczestników wydarzenia.

Punktem kulminacyjnym imprezy było uroczyste otwarcie pierwszego w powiecie, nowoczesnego obiektu Camper Parking Folusz. W uroczystości wzięli udział: Alicja Zając - Senator RP, Adam Pawluś - Starosta Jasielski, Marcin Bolek - Wójt Gminy Dębowiec, Teresa Pachana - przewodnicząca Rady Gminy Dębowiec, Marta Misiołek - Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Foluszu, Janusz Pacher - Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Jaśle oraz Robert Laska - Dyrektor Zakładu Kronoflooring sp. z.o.o. z siedzibą w Jaśle. Uroczystego poświęcenia obiektu dokonał ks. Robert Imbierowicz - proboszcz parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Foluszu.

piknik w Foluszu

Podczas wydarzenia, Adam Pawluś - Starosta Jasielski, uroczyście przekazał klucze do nowopowstałego obiektu Grażynie Leńczuk - Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle. Starosta podziękował Robertowi Laska - Dyrektorowi Zakładu Kronoflooring sp. z.o.o. za pomoc, jakiej jego firma udzieliła przy pracach wykończeniowych budynku, polegających na wyłożeniu ścian sanitariatów, toalet i innych pomieszczeń nowoczesnymi, wodoodpornymi płytami PCV. Dzięki tym pracom, pomieszczenia budynku wyglądają estetycznie i są łatwe w utrzymaniu sanitarnym. Podziękowania za wykonanie drogi, chodnika i płyty postojowej na parkingu otrzymali również pracownicy Powiatowego Zarządu Dróg.

Camper Parking Folusz to nowoczesny obiekt, którego inwestycja rozpoczęła się w 2018 r. i polegała na przebudowie istniejącego, niepodpiwniczonego, jednopiętrowego budynku gospodarczego na sanitariaty i łazienki ogólnodostępne, z podziałem na damską, męską i przeznaczoną dla osób niepełnosprawnych. Dodatkowo w budynku znajduje się pomieszczenie służące do przygotowywania posiłków i pomieszczenie gospodarcze. W 2022r. wykonano termodernizację obiektu wraz z instalacją fotowoltaiczną o mocy 6,5 KW. Dostęp do węzła sanitarnego odbywać się będzie przy pomocy aparatu wrzutowego na monety i żetony.

Ponadto goście Camper Parking Folusz będą mogli korzystać z profesjonalnego stanowiska dla kamperów, składającego się z całorocznej kolumny serwisowej z płytą zlewną z kratką ściekową do zrzutu ścieków. Użytkownicy będą mieli również możliwość poboru wody i energii elektrycznej. Płatność za korzystanie z kolumny serwisowej może odbywać się bezgotówkowo przy pomocy czytnika kart kredytowych lub za gotówkę.

Camper Parking Folusz składa się z miejsc postojowych dla samochodów oraz trzech stanowisk dla kamperów. Posiada również drogę dojazdową do budynku wraz z chodnikiem. Całość inwestycji wyniosła prawie 400 000 zł.


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.