W Dębowcu trwają uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej z La Salette.
- Dzisiaj patrzymy na krzyż i chcemy wejść w życie, patrząc na Jezusa - mówił biskup Artur Ważny podczas Mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu.

W czwartek (14 września) w dębowieckiej świątyni rozpoczęły się uroczystości odpustowe ku czci Pięknej Pani z La Salette.

Tradycyjnie, pierwszy dzień odpustu poświęcono osobom chorym i cierpiącym. Mszy świętej o godz. 10.30 przewodniczył biskup Artur Ważny z diecezji tarnowskiej.

W swojej homilii hierarcha podkreślił, że ludzkość różnie patrzy na krzyż i różnie odczytuje swoje cierpienia. - Można patrzeć na krzyż oczami Ojca, można patrzeć na krzyż w taki sposób, że on staje się dla nas mądrością i mocą. Dla pogan głupotą, dla nas mądrością. Dla Żydów zgorszeniem, dla nas mocą. Jak to możliwe, że możemy tak patrzeć, że będziemy mieć życie wieczne nawet jeśli cierpimy. Nawet jeśli chorujemy. Nawet jeśli życie nam się układa w krzyż. Ukąszeni chorobą, patrzymy na ukąszonego cierpieniem Chrystusa i jesteśmy zanurzeni w życie wieczne chociaż, dalej cierpimy. Przedziwna tajemnica. (…) Niech się dzieje wola Twoja. Ja chcę tak jak Ty, wyobrażasz sobie moją walkę z tym, co jest moim cierpieniem i chorobą, a nie chcę po swojemu, bo często są to grzeszne sposoby. Bo grzech jest najgorszym złem. Gorszym niż śmierć i choroba - powiedział biskup.

Po mszy św., odbyła się adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z błogosławieństwem lourdzkim.

Dzisiaj o godzinie 11:00 odbędzie się suma odpustowa dziękczynna z poświęceniem wieńców dożynkowych pod przewodnictwem księdza kardynała Gerharda Ludwiga Muller oraz księdza biskupa Jana Wątroby.


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.