W Jaśle odbyły się obchody 84. rocznicy agresji Niemiec i ZSRR na Polskę.
W dniu (18 września) w Zespole Szkół Technicznych im. Bohaterów Września w Jaśle, odbyły się obchody 84. rocznicy agresji Niemiec i ZSRR na Polskę. Uroczystość rozpoczęła msza święta w intencji Ojczyzny i Bohaterów Września, odprawiona w Kościele OO. Franciszkanów w Jaśle.

obchody w Jaśle

Po zakończeniu nabożeństwa, Starosta Jasielski podziękował za piękną mszę świętą odprawioną w intencji ojczyzny i bohaterów poległych w obronie polskich granic. Następnie Adam Pawluś wraz z Kamilą Cholewiak - Kiczek - asystentką Posła do Parlamentu Europejskiego Bogdana Rzońcy i Jolantą Wierzbicką - reprezentującą Zespół Szkół Technicznych w Jaśle, złożyli kwiaty pod tablicą upamiętniającą ks. płk. Stanisława Matznera - kapelana Wojska Polskiego, zamordowanego w 1940 roku.

Dalszą część uroczystości rozpoczął pochód pocztów sztandarowych poszczególnych szkół, zaproszonych gości oraz uczniów do Zespołu Szkół Technicznych im. Bohaterów Września w Jaśle. Na placu przed szkołą odśpiewany został "Mazurek Dąbrowskiego", po czym głos zabrał Adam Pawluś - Starosta Jasielski. Przywitał on wszystkich przybyłych gości, nauczycieli oraz uczniów, do których skierował następujące słowa:
- Przed Wami wielka odpowiedzialność za przyszłość Polski i ten wasz udział w dzisiejszych uroczystościach, to jest również działanie na przyszłość, żebyśmy nie popełniali takich błędów, jakie były w naszej przeszłości.

obchody w Jaśle

Kolejnym punktem programu było wysłuchanie Apelu Pamięci przygotowanego przez uczniów Jednostki Strzeleckiej z Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach, po czym nastąpiło uroczyste złożenie kwiatów pod Dębem Pamięci, zamordowanego przez NKWD w Charkowie, majora Antoniego Mulińskiego. Obchody 84. rocznicy agresji Niemiec i ZSRR na Polskę zakończyła, przygotowana przez grono pedagogiczne i uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Jaśle, okolicznościowa akademia.

W wydarzeniu wzięli udział między innymi Adam Pawluś Starosta Jasielski, przedstawiciele parlamentarzystów, przedstawiciele samorządów, instytucji i organizacji, dyrektorzy i przedstawiciele placówek oświatowych Powiatu Jasielskiego, przedstawiciele jasielskich służb mundurowych, duchowni oraz uczniowie.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.