W Jaśle odbyły się obchody 84. rocznicy agresji Niemiec i ZSRR na Polskę.
W dniu (18 września) w Zespole Szkół Technicznych im. Bohaterów Września w Jaśle, odbyły się obchody 84. rocznicy agresji Niemiec i ZSRR na Polskę. Uroczystość rozpoczęła msza święta w intencji Ojczyzny i Bohaterów Września, odprawiona w Kościele OO. Franciszkanów w Jaśle.

obchody w Jaśle

Po zakończeniu nabożeństwa, Starosta Jasielski podziękował za piękną mszę świętą odprawioną w intencji ojczyzny i bohaterów poległych w obronie polskich granic. Następnie Adam Pawluś wraz z Kamilą Cholewiak - Kiczek - asystentką Posła do Parlamentu Europejskiego Bogdana Rzońcy i Jolantą Wierzbicką - reprezentującą Zespół Szkół Technicznych w Jaśle, złożyli kwiaty pod tablicą upamiętniającą ks. płk. Stanisława Matznera - kapelana Wojska Polskiego, zamordowanego w 1940 roku.

Dalszą część uroczystości rozpoczął pochód pocztów sztandarowych poszczególnych szkół, zaproszonych gości oraz uczniów do Zespołu Szkół Technicznych im. Bohaterów Września w Jaśle. Na placu przed szkołą odśpiewany został "Mazurek Dąbrowskiego", po czym głos zabrał Adam Pawluś - Starosta Jasielski. Przywitał on wszystkich przybyłych gości, nauczycieli oraz uczniów, do których skierował następujące słowa:
- Przed Wami wielka odpowiedzialność za przyszłość Polski i ten wasz udział w dzisiejszych uroczystościach, to jest również działanie na przyszłość, żebyśmy nie popełniali takich błędów, jakie były w naszej przeszłości.

obchody w Jaśle

Kolejnym punktem programu było wysłuchanie Apelu Pamięci przygotowanego przez uczniów Jednostki Strzeleckiej z Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach, po czym nastąpiło uroczyste złożenie kwiatów pod Dębem Pamięci, zamordowanego przez NKWD w Charkowie, majora Antoniego Mulińskiego. Obchody 84. rocznicy agresji Niemiec i ZSRR na Polskę zakończyła, przygotowana przez grono pedagogiczne i uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Jaśle, okolicznościowa akademia.

W wydarzeniu wzięli udział między innymi Adam Pawluś Starosta Jasielski, przedstawiciele parlamentarzystów, przedstawiciele samorządów, instytucji i organizacji, dyrektorzy i przedstawiciele placówek oświatowych Powiatu Jasielskiego, przedstawiciele jasielskich służb mundurowych, duchowni oraz uczniowie.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.