W Jaśle odbyły się uroczystości związane ze wspomnieniem pobytu kardynała Stefana Wyszyńskiego na terenach Powiatu Jasielskiego.
W dniu 19 września 2023 r. w Zespole Szkół nr 4 w Jaśle odbyły się uroczystości związane ze wspomnieniem pobytu kardynała Stefana Wyszyńskiego na terenach Powiatu Jasielskiego.

uroczystości w Jaśle

Zgromadzonych gości powitał Adam Pawluś Starosta Jasielski. W swoim przemówieniu przybliżył on słuchaczom sylwetkę kardynała Stefana Wyszyńskiego i jego najważniejsze dokonania. Podkreślił, że jest to szczególna postać, nie bez powodu nazywana przez Polaków Prymasem Tysiąclecia, która trwale zapisała się na kartach naszej historii. Kardynał Stefan Wyszyński był nie tylko księdzem, ale także mężem stanu, obrońcą praw człowieka, narodu i przede wszystkim Kościoła. Starosta Jasielski wspomniał również o jednej z inicjatyw wspomnianego kapłana - wędrówce kopii jasnogórskiego obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej po wszystkich polskich parafiach. Gospodarz Powiatu Jasielskiego nawiązał tym samym do własnych wspomnień i doświadczeń, gdy wraz z mieszkańcami swojej okolicy dekorował drogę na przybycie tego obrazu.

Jasło.wspomnienie Stefana wyszyńskiego

Kolejnym etapem uroczystości była prelekcja pt. Prymas Tysiąclecia jakiego nie znamy, wygłoszona przez ks. dr. Mariusza Godka. Prezentacja miała na celu pokazanie słuchaczom postaci Kardynała Wyszyńskiego nie tylko jako księdza, ale przede wszystkim jako człowieka, ze wszystkimi jego wadami i zaletami.

Uroczyste obchody uświetnił przygotowany przez uczniów Zespołu Szkół nr 4 w Jaśle montaż literacko-artystyczny oraz występ chóru Soli Deo z I Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle. Zgromadzeni goście mogli również obejrzeć wystawę Instytutu Pamięci Narodowej pt. Stefan Wyszyński.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.