W ostatnią sobotę w Jaśle miało miejsce spotkanie międzyosiedlowe. Zmagania zręcznościowe, prezentacje solistów i lokalnych zespołów były częścią sportowo-kulturalnego wydarzenia.
W sobotę (16 września) 16 jasielskich osiedli rywalizowało w zawodach sportowych i pokazach artystycznych. Był to pierwszy tego rodzaju piknik, który zgromadził reprezentantów: Brył, Brzyszczek, Gamratu, Gądek, Górki Klasztornej, Hankówki, Kaczorowy, Kopernika, Krajowic, Mickiewicza, Niegłowic, Rafinerii, Sobniowa, Śródmieścia, Ulaszowic i Żółkowa.

piknik w Jaśle

Chociaż pomiędzy osiedlami panowała sportowa rywalizacja i każdy dawał z siebie wszystko, by wygrywać kolejne konkurencje, to w klasyfikacji końcowej wszystkie osiedla zostały jednakowo nagrodzone. Spotkania i wspólne rozmowy, a także czas spędzony na przygotowanych atrakcjach (darmowe dmuchańce, malowanie twarzy, poczęstunek) sprawiły, że cel pikniku został osiągnięty - budowanie integracji, poczucia wspólnoty i umocnienie tożsamości lokalnej.

Można było zobaczyć uśmiechnięte twarze, a zewsząd padały prośby, by tego rodzaju impreza koniecznie na stałe wpisała się w kalendarz jasielskich wydarzeń.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.