Boguś Janiszewski odwiedził Miejską Bibliotekę Publiczną, edukator a przede wszystkim autor poczytnej serii książek popularnonaukowych dla dzieci i młodzieży: "To, o czym dorośli ci nie mówią".
W dniach 13 i 14 września w Miejskiej Bibliotece Publicznej gościem był Boguś Janiszewski, edukator a przede wszystkim autor poczytnej serii książek popularnonaukowych dla dzieci i młodzieży: "To, o czym dorośli ci nie mówią".

spotkanie w MBP w Jaśle

W czasie warsztatów młodzi odbiorcy poszukali odpowiedzi na pytanie skąd się biorą emocje oraz co je w nas wyzwala. Tuż po dyskusji na wspomniany temat nawiązującej do jednej z książek autora, wszyscy uczestnicy spotkania udali się w kupiecką wędrówką, stając się dzięki temu prawdziwymi przedsiębiorcami. Poszukiwanie środków finansowych, wymiana, transakcje oraz negocjacje handlowe zaktywizowały wszystkich wyzwalając w młodzieży cały wachlarz emocji.

Tłumy wiernych na odpuście w Dębowcu
Spotkanie autorskie z kolei było okazją do zapoznania się z szerszą tematyką książek autora. Odbiorcy poznali m.in. Kurzola, sympatycznego bohatera najnowszej publikacji. Wraz z nim dowiedzieli się jak zbudowane jest wnętrze ludzkiego ciała, a w kontekście dalszej rozmowy uświadomili sobie także jak działa układ pokarmowy. Wysłuchali głośnego czytania bajki "Dobre rady na odpady" inicjującej do rozmowy na temat niemarnowania jedzenia oraz przygotowali kolorowe shake’i ratując tym samym owoce i warzywa przed zepsuciem.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.