"Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej to powieść, którą w tym roku czytano w Dębowcu w ramach ogólnopolskiej akcji, odbywającej się pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej.
W piątek 22 września w ramach ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania na płycie rynku w Dębowcu odbyło się wspólne czytanie powieści Elizy Orzeszkowej "Nad Niemnem".

Inicjatorem spotkania była Gminna Biblioteka Publiczna w Dębowcu przy udziale członków Klubu Senior + w Dębowcu, którzy to zadbali o piękne akcenty dekoracyjne. Uroczystego rozpoczęcia dokonała Krystyna Czechowicz - Dyrektor GBP w Dębowcu wraz z Barbarą Kmiecik - Kierownik Klubu Senior + w Dębowcu witając przybyłych gości i zapraszając ich do wysłuchania wybranych fragmentów powieści.

Tłumy wiernych na odpuście w Dębowcu
Do wspólnego czytania włączyli się: przedstawiciele samorządu terytorialnego na czele z Wójtem Gminy Dębowiec Marcinem Bolkiem, Sekretarzem Gminy Piotrem Zołą oraz Przewodniczącą Rady Gminy Teresą Pachaną, pracownicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Dębowcu, członkowie Klubu Senior + w Dębowcu oraz Pan Przemysław Czarnecki - Dyrektor Zespołu Szkół w Dębowcu wraz z uczniami.

Po odczytaniu fragmentów powieści głos zabrał Gospodarz Gminy, który serdecznie podziękował wszystkim czytającym za odwagę i pełne zaangażowania intonowanie tekstu oraz wyraził nadzieję na kolejne odsłony Narodowego Czytania. Każdy z uczestników spotkania otrzymał pamiątkową zakładkę oraz symboliczne podziękowanie.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.