W przedszkolu Miejskim nr 3 im. św. Jana Pawła II w Jaśle obchodzony był Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.
20 września w Przedszkolu Miejskim nr 3 w Jaśle po raz kolejny obchodzony był "Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka". Święto zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i wychowaniu dzieci oraz przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.

Już od samego rana w przedszkolu panowała radosna atmosfera a na dzieci czekało wiele niespodzianek. Przedszkolaki ubrane były w kolorowe koszulki i opaski z emblematami nawiązującymi do nazwy grupy "Misie", "Motyle", "Krasnale", "Plastusie", a zatem było wesoło i kolorowo. Malowanie twarzy oraz zabawy na dmuchanym zamku to tylko niektóre atrakcje jakie zostały przygotowane przez dyrektora, nauczycielki, rodziców oraz zaproszonych gości.

dzień przedszkolaka w Jaśle

Uroczystość rozpoczęła się od życzeń i odśpiewania hymnu przedszkola. - Życzę wszystkim przedszkolakom, by każdy dzień spędzony w przedszkolu był wspaniałą przygodą i niósł ze sobą wiele cudownych i pozytywnych doświadczeń. Niech uśmiech gości na waszych twarzach każdego dnia, nie tylko od święta bo " Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat - powiedziała Elżbieta Krzysiak cytując wybitnego pedagoga Janusza Korczaka.

Imprezie tradycyjnie towarzyszyło głośne czytanie w ramach społecznej kampanii "Cała Polska czyta dzieciom". W tym szczególnym dniu czytali dzieciom: dyrektor, nauczyciele oraz pani Ania - animatorka. Przedszkolaki wysłuchały wierszy: J. Korczaka " Prawa Dziecka", W. Melzackiego "Co lubią dzieci", L. Staniszek "Moje przedszkole", D. Gellner "Dzieci".
W zaczarowaną podróż muzyczną zabrała dzieci Ania, animator z Agencji Artystycznej" Scena PRL" z Krosna. Tego dnia przedszkolaki wzięły udział w quizach i konkurencjach sportowych oraz zabawach z chustą animacyjną Klanza. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku przygotowanego przez rodziców. Bez wątpienia był to dzień pełen wrażeń. Wierzymy głęboko, że na długo pozostanie w pamięci naszych przedszkolaków.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.