Męska skóra jest grubsza od kobiecej. Jest też mniej skłonna do podrażnień, skaleczeń, produkuje więcej sebum, a w związku z tym później pojawiają się na niej zmarszczki. Niemniej jednak proces starzenia się skóry jest nieuchronny, dlatego warto w porę zastosować odpowiednią profilaktykę przeciwzmarszczkową, by opóźnić procesy starzenia czy pojawienie się głębszych zmarszczek. Kiedy należy zacząć i po jakie kosmetyki sięgnąć?

Kiedy należy rozpocząć męską profilaktykę przeciwzmarszczkową?


Męska skóra starzeje się później, to już ustaliliśmy, dlatego po kremy przeciwzmarszczkowe nie trzeba sięgać już po 25 roku życia. Panowie mogą zacząć później, czyli po 30 roku życia, a nawet około 40 roku życia. Na to jak szybko zacząć stosować taką profilaktykę wpływ ma wiele czynników. Tempo starzenia się skóry zależne jest podobnie jak w przypadku kobiet nie tylko od czynników genetycznych, bo w dużej mierze zaleczy od tych środowiskowych. Mamy na myśli zarówno środowisko naturalne, jak i społeczne, bo na skórę wpływ ma promieniowanie UV, które działa destrukcyjnie i powoduje fotostarzenie, a także zmienna temperatura, wilgotność czy zanieczyszczenia środowiska. Jeżeli chodzi o środowisko społeczne, to procesy starzenia może przyspieszać długotrwały stres czy nagły, silny stres. On także powoduje, że aktywność wolnych rodników tlenowych się zwiększa, co odbija się także na skórze. Przyjmując zatem średnią warto sięgnąć po kremy przeciwzmarszczkowe po 30 roku życia. Warto obserwować swoją skórę, by w porę wprowadzić właściwą pielęgnację. Na szybsze pojawienie się zmarszczek wpływa też tryb życia czy narażenie na drażniące substancje np. w pracy. Wykonywanie obowiązków zawodowych zmianowo zaburza rytm snu, co także nie pomaga i sprawia, że skóra z powodu deficytu snu może szybciej się starzeć.

Oczyszczanie skóry ma bardzo duże znaczenie


Skoro już znamy mechanizmy powodujące starzenie się męskiej skóry, to warto przejść do prawidłowej pielęgnacji. Nawilżanie zawsze powinno poprzedzać gruntowne oczyszczanie skóry. Należy sięgnąć po produkt, który zapewni oczyszczenie zarówno z zanieczyszczeń powstałych po nocy czy w ciągu dnia, jak i nadmiaru sebum. Oczyszczanie konieczne jest nie tylko przed goleniem, ale również w ramach wieczornej pielęgnacji. Podobnie krem przeciwzmarszczkowy należy stosować zarówno rano, jak i wieczorem. Do oczyszczania świetnie się sprawdzi płyn micelarny, który zawiera micele świetnie usuwające brud i sebum, a także zapewniające uczucie nawilżenia skóry, zapobiegające parowaniu wody. Taki produkt można stosować bezpośrednio na skórę bez konieczności jej wcześniejszego zwilżania. Również po jego zastosowaniu nie trzeba spłukiwać kosmetyku wodą i można przejść do zmiękczania zarostu przed goleniem czy w przypadku ogolonej skóry nałożenia kremu. Skórę należy oczyszczać nawet wtedy, gdy ma się gęsty zarost. Warto poza zastosowaniem szamponu odżywiającego skórę i zarost oraz olejku do brody pamiętać także o złuszczaniu. Stosowanie peelingu mechanicznego bądź enzymatycznego dobrze się sprawdzi.

Jaki krem przeciwzmarszczkowy dla mężczyzn sprawdzi się najlepiej?


Gdy skóra jest odpowiednio oczyszczona, można przejść do nawilżania. Tutaj pojawia się pytanie - jaki krem przeciwzmarszczkowy dla mężczyzn sprawdzi się najlepiej. Otóż warto sięgnąć po produkt, który w swoim składzie zawiera retinole, LHA, żeń-szeń, ekstrakt z drożdży czy kakao. Takie składniki zapewniają energetyzujące i odżywcze, a a także odbudowujące działanie dla skóry. Retinol wypełnia drobne zmarszczki i wspomaga wiązanie włókien kolagenowych i elastyny, zatem przeciwdziała przedwczesnemu starzeniu się skóry i głębokim zmarszczkom.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.